NHL

Hokejista Jiří Fischer přednášel v Praze: Ohromil Lavičku i Šilhavého

Do Česka dorazil jen kvůli přednášce. Jiří Fischer ve čtvrtek hovořil na konferenci pro trenéry Mosty 2015, kterou pravidelně pořádá Český olympijský výbor. Jeho slovům naslouchali například Vítězslav Lavička a Jaroslav Šilhavý z fotbalového prostředí, či trenéři hokejové mládeže Viktor Ujčík i Jiří Vykoukal.

V listopadu roku 2005 vystrašil Jiří Fischer celý hokejový svět, kdy se mu na střídačce zastavilo srdce. Včasná lékařská pomoc mu zachránila život. Po deseti letech má úsměv na tváři.

VIDEO: Před osmi lety zkolaboval a unikl smrti, teď si Fischer užil zápas pod širým nebem


Na aktivní kariéru mohl zapomenout, ale u hokeje zůstal. V Detroitu patří k nejvýše postaveným manažerům a své zkušenosti předával trenérům ze všech sportovních odvětví. Mezi nimi byli například Slavomír Lener, Jaroslav Šilhavý či Vítězslav Lavička. Ty do Prahy sezval Český olympijský výbor.

"Je výborná věc, když se tady mohou sejít trenéři napříč sportovními odvětvími," pochvaloval si fotbalový trenér Vítězslav Lavička.


Fischer má na starosti mládež Red Wings a vidí potenciál i v mladých českých hokejistech.

"Hráče pořád máme, ale jak pomoc těm mladejm, aby z nich za patnáct let byli ty hvězdy, na tom se musí zapracovat," nezapomněl připomenout bývalý hokejista.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události