Super Bowl

Milionářská šou obrazem: Super Bowl skončil jako velká pohádka!

Milionářská šou obrazem: Super Bowl skončil jako velká pohádka!
Zdroj: Profimedia

Byl to vlastně takový klasický příběh z amerického snu. Jeho tým neměl mít šanci, přesto legendární quarterback Payton Manning mohl slavit. Ve svém zřejmě posledním utkání kariéry vyhrál svůj druhý Super Bowl. Denver Broncos zdolali Carolinu Panthers 24:10.

Před zápasem mnozí favorizovali Carolinu. Nejlepší tým NFL si ale v posledním utkání sezony vylámal zuby na skvělé obraně Broncos. Ti totiž měli ve svém středu Vona Millera. 


Právě Miller byl hned u prvního touch-downu zápasu, když hned v 10. minutě sackoval quarterbacka Denveru Cama Newtona a Malik Jackson mohl při obranné akci zahlenout šišku za brankovou čarou Caroliny.


Tento moment předznamenal celý zbytek utkání. Denver skvěle bránil a Newton měl jen minimum šancí. Jedinou šestku Caroliny zařídil Jonathan Stewart, který efektně přeletěl obrannou hráz Broncos. To ale Carolina jen snižovala na 10:6. A ještě předtím, než si o přestávce střihli vystoupení Coldplay, Chris Martin, Bruno Mars nebo Beyoncé, dokázal Brandon McManus svým kopem navýšit vedení.

To Grahamu Ganovi se na druhé straně kontrovat nepovedlo, v klíčovém okamžiku trefil tyč a tak Denver držel náskok 16:10. Pak přišla druhá velká chvíle Vona Millera. Podruhé v utkání skvěle atakoval Cama Newtona a připravil rozehrávku pouhé čtyři yardy před zónou pro své spoluhráče. C.J. Andreson pak jen slízl smetanu a navýšil na 22:10. Vzápětí ještě potvrdil nabyté vedení po pasu Manninga Bennie Fowler.


Příběh jako z pohádky skončil. Devětatřicetiletý veterán, o jehož zdraví se pochybovalo, podruhé v kariéře mohl slavit. Peyton Manning se stal vůbec prvním quarterbackem historie, který vyhrál Super Bowl v dresu dvou různých klubů. A v příštích dnech možná opravdu oznámí konec své skvělé kariéry.

Zdroj: Profimedia

Super Bowl 50:
Denver Broncos – Carolina Panthers 24:10 (10:0, 3:7, 3:0, 8:3)

Průběh zápasu:
5. Brandon McManus (field) 3:0
9. Malik Jackson (touchdown) 9:0
9. Brandon McManus (extra) 10:0
19. Jonathan Stewart (touchdown) 10:6
19. Graham Gano (extra) 10:7
22. Brandon McManus (field) 13:7
37. Brandon McManus (field) 16:7
50. Graham Gano (field) 16:10
57. C.J. Anderson (touchdown) 22:10
57. Bennie Folwr (konverze) 24:10

MVP: Von Miler (Denver)
Hráno na Levi's Stadium v Kalifornii. Diváci: 71088

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události