Včera byli za ňoumy, dneska jsou za hrdiny. Basketbalisté Golden State Warriors dali bleskově zapomenout na potupnou porážku z palubovky losangeleských Lakers a v domácím prostředí si poradili s Orlandem. Připsali si tak pětačtyřicátou domácí výhru v řadě a překonali letitý rekord Chicaga.
A bylo to právě Chicago, kdo na Golden State na jejich půdě naposledy našel recept. Psal se 27. leden 2015, když Bulls vyhráli v Oracle Areně 113:111 po prodloužení. Od té doby nikdo v Oaklandu, kde jsou Warriors doma, nevyhrál. Už dlouhých pětačtyřicet utkání.
Před dvaceti lety vládli NBA borci z Chicaga. Parta kolem legendárního Michaela Jordana v sezóně 1995/6 stanovila rekord v podobě čtyřiačtyřiceti domácích výher v řadě. V tom ročníku byli suverénní. Základní částí propluli s famózní bilancí 72 výher a pouhých deseti porážek, v play off pak smetli Miami, New York i Orlando a ve finále nedali příliš šancí ani Seattlu. Spanilou jízdu si pak zopakovali i v následujících dvou ročnících, celkem v devadesátých letech ovládli NBA šestkrát.
Střih o dvacet let a máme tu vládu Golden State. Zvítězili v loňské sezóně a za titulem neomylně spějí i letos. Na cestě je dokázalo zatím přibrzdit jen šest soupeřů, naposledy včera Kobeho Lakers. Hned šestapadesátkrát už se radovali z výhry.
Dnes to ale neměli úplně jednoduché, byť do zápasu s Orlandem vstoupili s přehledem, když první část vyhráli o třináct bodů. Houževnatí Magic ale podali týmový výkon, hned trojice hráčů nastřílela dvě desítky bodů, Oladipo za touto metou zaostal o jediný bodík. Na druhé straně si ale vynahradil nepovedený včerejšek Stephen Curry, nasázel jednačtyřicet bodů a navíc se stal prvním hráčem v historii nejslavnější basketbalové soutěže, který v jedné sezóně nastřílel tři stovky trojek.
Golden State Warriors - Orlando Magic - 119:113 (Curry 41 - Fournier, Gordon a Jennings 20)
Charlotte Hornets - Minnesota Timberwolves - 108:103 (Walker 34 - Towns 28)
Cleveland Cavaliers - Memphis Grizzlies - 103:106 (James 28 - Allen 26)
Indiana Pacers - San Antonio Spurs - 99:91 (Ellis 26 - Leonard, Aldridge 23)
Chicago Bulls - Milwaukee Bucks - 100:90 (Rose 22 - Bayless 20)
New Orleans Pelicans - Sacramento Kings - 115:112 (Davis 31 - Cousins 40)
Dallas Mavericks - Los Angeles Clippers - 90:109 (Nowitzki 22 - Paul 27)