Vsetín

Když dojdou peníze. Tyhle sportovní bašty padly na dno

Finanční problémy zničily celou řadu klubů. Například ve Vsetíně, který šestkrát zvítězil v nejvyšší hokejové soutěži, by mohli vyprávět. A strmý pád na dno zažily i fotbalové kluby. Pocházely například z malých vesniček a peníze jim pomohly dostat se na vrchol. Když finance došly, byl konec. Vzpomeňte si například na Drnovice nebo Blšany.

Když v dubnu roku 2001 přijeli hokejisté Vsetína po třísetkilometrové cestě z Prahy zpátky ke stadionu na Lapači, byla to ohromná euforie. Na Valašsku se opět mohli laskat s pohárem pro vítěze extraligy.


"Všichni jsme z toho hrozně rádi, oslavuje celé Valašsko,"
soukal ze sebe tehdy trenér úspěšného týmu Jan Neliba. "Myslím, že každý titul je něčím zvláštní," přidal Jiří Dopita, jedna z největších ikon vsetínského hokeje.


A měl pravdu. Titul z roku 2001 byl zvláštní tím, že byl poslední, v pořadí již šestý. Ve Vsetíně ale dlouho bojovali s finančními problémy, které vyvrcholily v roce 2007. Klub nedostal kvůli zadlužení extraligovou licenci.


Ve Vsetíně to vnímali jako tragédii, lidé vyšli do ulic, legendárnímu klubu to ale nebylo nic platné. Teď se hraje na Valašsku třetí nejvyšší soutěž, letos Vsetín dokonce bojoval o postup do druhé ligy, to mu ale nevyšlo.


Související obsah


Co by za třetí ligu dali v Drnovicích. Fotbaloví fanoušci si vzpomínají, jak klub z vesnice s asi 2000 obyvateli válel v první lize. Dokonce se tam hrál i Pohár UEFA! Zní to jako pohádka o Klapzubově jedenáctce, tahle vesnička vyzvala na evropské scéně bundesligový Mnichov 1860. S ním tehdy Drnovice smolně vypadly. Navíc tam hrála i reprezentace.

Zdroj: profimedia.cz


Drnovice padly kvůli krachu hlavního sponzora v roce 2006. Teď se tu hraje okresní přebor a kdysi krásný stadion, chátrá. "Když se dívám na ten stadion, tak je mi to líto," říká smutně jeden z fanoušků.


Krajský přebor se hraje v Blšanech. Vesnička s tisícovkou obyvatel se chlubila přídomkem, nejmenší prvoligová obec v Evropě. S velkým fotbalem tu mimochodem začínal i gólman Petr Čech. I Blšany skončily v nejvyšší soutěži kvůli finančním problémům.

Zdroj: profimedia.cz

NEPŘEHLÉDNĚTE:

SUPER TRAPAS Z LIGY MISTRŮ: Kamera zabrala dvojici v publiku v dost nevhodnou chvíli

REVOLUCE V ŽENSKÉM FOTBALE: Dívky mají v nových sexy dresech přitáhnout víc fanoušků

pha, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Vsetín

Důležité Události

Krátká zpráva

Barbora Seemanová opět překonala český rekord

Nejlepší česká plavkyně Barbora Seemanová opět pokořila národní rekord. To se jí povedlo na závodech ISL v italské Neapoli. V závodě na 400 metrů volným způsobem udala nové maximum, které je nyní stanoveno na 4:02,09.

Krátká zpráva

Kvalifikaci na VC Ruska vyhrál překvapivě Norris

Velice zajímavá byla kvalifikace před Velkou cenou Ruska. První skončil Lando Norris z McLarenu a hned v závěsu byl Carlos Sainz z Ferrari. Favorizovaný Lewis Hamilton skončil na čtvrtém místě. Max Verstappen bude startovat z posledního místa, a kvalifikace se tak neúčastnil.