Rio 2016

Vítejte v pekle! Kdepak zika, Rio má strach o bezpečnost

Vítejte v pekle! Kdepak zika, Rio má strach o bezpečnost
Zdroj: Profimedia

Zapomeňte na virus zika, ten teď v Riu vůbec nehrozí. Výkonný ředitel příprav olympijských her Sidney Levy ale varuje před daleko větším nebezpečím. A podle něj je opravdu srpnový sportovní svátek velmi ohrožený.

Důvodem je příležitost, kterou dostávají drobní zloději a lidé, kteří mají s násilím denodenní zkušenosti. Rio je městem, kde převážná většina obyvatel žije v chudobě.
 

"Na prvním místě mého žebříčku obav není zika, ale bezpečnost. Ani na sekundu nesmíme zapomenout, že žijeme ve zvláštní době, společnost je ohrožená," říká Levy.
 

Připomíná také, že v žalostném stavu je v současné době policie i bezpečnostní složky. Šetří se prý na benzínu, letech helikoptér, policisté prý nemají ani zásoby toaletního papíru. Navíc se začíná stávkovat.
 

"Vítejte v pekle. Policisté i hasiči jsou bez výplat. Kdokoli přijde do Ria, není v bezpečí," hlásají transparenty.

Olympionici budou testováni na virus Zika

Levy ale odmítá obavy o nákazu virem zika. "Kdybych měl napsal na papír deset největších problémů, zika tam nebude. Neříkám, že neohrožuje zdraví, ale přichází zimní měsíce a statistiky mluví jasně. Výskyt komárů byl nebezpečný v únoru a teď zde skoro žádní nejsou," vysvětluje šéf příprav olympiády v Riu.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události