Fotbal

Fanoušci smutní. Teplákový fantom a hrdina z EURO končí!

Fanoušci smutní. Teplákový fantom a hrdina z EURO končí!
Zdroj: profimedia.cz

Snad jediného součastného brankáře nosícího tepláky už na mezinárodní scéně neuvidíme. Maďarský veterán a hvězda uplynulého ME ve Francii, čtyřicetiletý Gábor Király, se rozhodl ukončit reprezentační kariéru.

Király se ve 40 letech a 74 dnech stal nejstarším hráčem, který kdy nastoupil na mistrovství Evropy. Svou maďarskou reprezentaci držel v kvalifikačních zápasech i později na samotném šampionátu. Má největší počet startů na rodnou zemi, celkem 107.Király stráží na klubové úrovni svatyni Szombathelyi Haladás, maďarském týmu, ve kterém jako mladý začínal s velkým fotbalem. Za svou bohatou fotbalovou kariéru vystřídal mnoho klubů, mezi nimi například West Ham, Aston Villu, Mnichov 1860 nebo Bayer Leverkusen.„Je mi 40 let a nemůžu už dále fungovat na takové úrovni, proto jsem se rozhodl skončit. Není důstojnější rozloučení, než mistrovství Evropy, které spustilo opravdovou fotbalovou horečku. Jsem rád, že jsme opět vrátili maďarský fotbal na velkou scénu,“ nechal se slyšet Király.


Související obsah


Teplákový král je na mezinárodní scéně mrtev. Maďaři se ale bát nemusí. Dosavadní dvojka reprezentace Ádám Bogdán chytá za anglický Liverpool, což rozhodně není k zahození.

med, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události