Jde to i bez Ronalda! Real Madrid rozbrečel Sevillu v prodloužení

Fotbalisté Realu Madrid si po zisku trofeje v Lize mistrů připsali další triumf. V superpoháru UEFA porazil Bílý balet, i bez zraněného Cristiana Ronalda, Sevillu v prodloužení 3:2. V základní hrací době přitom Real prohrával 1:2, ale v nastaveném čase zachránil madridské Sergio Ramos. V prodloužení rozhodl zápas gólem do sítě Sevilly na 3:2 Dani Carvajal.

Zápas v Trondheimu začal lépe Real díky gólu Marca Asensia, ale Sevilla skóre otočila zásluhou Franco Vázqueze a penalty Evgena Konopljanky.

V nastavení však Sergio Ramos zařídil prodloužení. V něm Sevilla přišla o vyloučeného Timothéa Kolodziejczaka a v poslední minutě početní výhodu Realu využil Dani Carvajal, který dal vítězný gól.

Kouč Realu Zinédine Zidane tak jako pátý muž v historii získal Superpohár jako hráč i trenér. Před ním to dokázali Luis Enrique, Josep Guardiola, Diego Simeone a Carlo Ancelotti. Sevilla neuspěla v Superpoháru počtvrté za sebou.