Kanoistika

Oslavy medaile rozpustila policie! Byl trochu bordel, přiznal Dostál

Kajakář Josef Dostál si jako jediný český sportovec přivezl z olympiády v Riu dvě medaile. Úspěch sice i s přítelkyní oslavil, ale jinak o popularitu moc nestojí. I proto teď možná oholil svůj plnovous, nasadil tmavé brýle a vyrazil na ryby. I v téhle disciplíně měl úspěch.

Kdo by čekal, že se náš jediný držitel dvou medailí z Ria teď bude vyhřívat ve světle reflektorů a užívat si slávu, byl by na omylu. Josef Dostál naopak utíká k vodě, táhne ho to k rybníku s rybářským prutem. "Je to pro mě obrovská pohoda, nemusím se stresovat. Když chytnu rybu, nic se neděje. když ne, tak se taky nic neděje," vypráví tenhle pohodář.


Velký milovník přírody Dostál byl tentokrát úspěšný hned dvakrát, pokaždé to byli okouni a hned putovali zpět do vody.
"Jednou jsem chytil pár pstruhů, parmu, štiku, ostroretky tady v Praze. Je toho docela dost," vypočítává úspěšný rybář i kajakář.

Josef Dostál rybaření prostě miluje. Vydal se na něj hned dva dny po návratu z olympiády na pražskou Štvanici. Oslava olympijského úspěchu ale také nechyběla a slavit jde Dostálovi stejně dobře jako závodění v kajaku. "Žádné nečestné chování to nebylo, jen jsme dělali trochu bordel, až přišli policajti a rozpustili to," vypráví bezelstně.
Zdroj: Profimedia

Na ryby Dostála často doprovází právě jeho přítelkyně Diana a dá se říci, že právě ona je zatím jeho největším životním úlovkem. "Já jsem taková, že brečím. Takže jsem ty medaile oplakala. radostí, samozřejmě," usmívá se. Ale oslavy byly veliké a je to super," je hrdá na svého chlapa.

Pyšnit se ale Josef může i těmi rybářskými úlovky. "To je 50 centimetrů velký pstruh duhový a to se mi povedlo v Livignu," chlubí se.
Zdroj: Instagram

Teď chce z vody vytáhnout něco, co ještě nemá. Olympijské zlato. Po bronzech a stříbru z Londýna a Ria by měl jeho čas přijít za čtyři roky v Tokiu.

Pavel Edelman, ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události