Hokej

Hokej dostal o víkendu direkt: Proč Rosa vyhrál nad Voráčkem?

Hokej dostal o víkendu direkt: Proč Rosa vyhrál nad Voráčkem?
Zdroj: Profimedia

Takové zprávy se fotbalovým fanouškům musí číst dobře. A ač nehrála reprezentace, fotbal lákal víc, než zápas hokejového národního týmu. Čistě ve srovnání s čísly vyhrál Rosa nad Voráčkem a spol. o 253 diváků.

Na hokej v O2 areně přišlo podle oficiálních čísel 13 848 diváků. A to mohl hokejový fanoušek vidět v akci borce jakými jsou Jakub Voráček, Tomáš Plekanec či David Pastrňák. Pravda, nebyl Jágr. Ale i tak, aby libeňská aréna nebyla vyprodaná na hokejový nároďák, to je nevídaná věc. Přestali snad hokejisté lákat?


Možná ani ne, jen si lidé spočítali, kolik by za tříhodinovou šou museli dát peněz. Horní patra byla plná. Ale dole u ledu, na nejdražších místech to zelo prázdnotou. Kdo by také chtěl dát za vstupenku šest tisíc korun...


Paradoxní je, že šlo v podstatě o přátelský zápas s Ruskem. Ano, přijeli Ovečkin, Malkin. Ale i přesto ceny lístků v rozmezí 1290 do 6980 korun podle kategorie příliš nadšení nevzbudily. Hokejový svaz brání cenovou politiku tím, že vstupné musí pomoci pokrýt přípravu týmu na Světový pohár.


Kolik stojí lístky na Čechy v Kanadě? Na záaps s domácí Kanadou ty nejlevnější vyjdou v přepočtu na 2450 Kč, ty nejdražší 9600. Ale narovinu, to už jsou ostrá zápasy, žádný pouťák.


A tak když se sportovnímu fanoušku naskytla příležitost vidět z zlomek peněz návrat "Malého Mozarta" při návratu na stadion, kde začínal, byla možná volba jasná. Letná hlásila 14 091 diváků, Tomáš Rosický prostě nalákal o 253 fanoušků víc.


Ještě dovětek. Oba zápasy najednou opravdu současně naživo vidět nešlo. Fotbalová Sparta hrála s Mladou Boleslaví v sobotu od 15 hodin, hokej v O2 areně začínal o 6 kilometrů dál směrem na východ o půl páté.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Watford nezvládl záchranářský duel, Kucka si dal vlastní gól

Fotbalisté Watfordu nesmírně důležitý zápas vůbec nezvládli. V domácím utkání s Norwichem, které bylo asi na deset minut přerušeno kvůli výpadku proudu, prohráli 0:3, když všechny branky vstřelil Norwich ve druhém poločase. Vlastním gólem k tomu přispěl i slovenský reprezentant Juraj Kucka. Norwich se tak díky třem bodům dostal mimo sestupové pozice Premier League.