Petra Kvitová si finále na turnaji v Pekingu nezahraje. Do boje o titul ji nepustila francouzská tenistka Caroline Garciaová, která vyhrála 6:3, 7:5.
Kvitová nezačala utkání vůbec dobře, když se soupeřkou v úvododní sadě prohrávala už 0:4. Pak se sice podařilo Kvitové prolomit podání Garciaové a brejk následně potvrdit, víc ale už nedokázala a set ztratila v poměru 3:6.
Uspět při servisu Francouzky se Kvitové povedlo i v úvodu druhé sady, díky čemuž se dostala do vedení 2:0. Jenže Garciaová dokázala české hráčce oplatit a srovnat. Přetahovaná o druhé dějství se dočkala rozuzlení v jedenácté hře, v níž se soupeřka Kvitové dočkala výhody tří brejkbolů a ten druhý proměnila. Duel pak už dopodávala do vítězného konce a o titul si zahraje s Rumunkou Simonou Halepovou, která se díky postupu do finále bez ohledu na výsledek stane novou světovou jedničkou.