APLIKACE TN.CZ
Cyklistika

Šok na závodě! Cyklista chtěl pomoct parťákovi, zabila ho sanita!

Šok na závodě! Cyklista chtěl pomoct parťákovi, zabila ho sanita!
Zdroj: Twitter

Zbytečnou smrtí mladého člověka skončila devátá etapa cyklistického závodu Kolem Kaledonie. Teprve dvacetiletý Francout Mathieu Riebel zemřel po střetu se sanitkou. K tragédii navíc došlo v momentě, kdy se mladík snažil pomoci jednomu z kolegů.

Začalo to technickými potížemi Riebelova týmového kolegy Erwana Brentercha. Tomu se snažil jeho parťák pomoci vrátit se zpět do pelotonu. Jenže při sjezdu se dvojice střetla s protijedoucí sanitkou.
 

Podle francouzských médií šlo o čelní střet Riebela s vozem. Závodník měl mít v tu chvíli rychlost až osmdesát kilometrů v hodině.
 

"Mathieu dělal, co mohl, aby pomohl svému kolegovi z týmu. K incidentu s automobilem došlo ve velké rychlosti při sjezdu z kopce. Hluboce nás to zasáhlo. Za všechny organizátory chcemevyjádřit upřímnou soustrast Mathieuově rodině," stojí na facebookové stránce závodu.

Související obsah

Brenterch měl štěstí, vyvázl z nehody se zlomenou nohou. Poslední etapa závodu se pojede už jen jako pocta zesnulému Riebelovi.

TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události