Sportovec roku

Sportovcem roku 2017 se stala biatlonistka Gabriela Koukalová!

Sportovcem roku 2017 se stala biatlonistka Gabriela Koukalová!
Zdroj: ČTK

Do konce kalendářního roku zbývá deset dní a tak se pomalu bilancuje. Závěr prosince je tradičně spojen i s vyhlášením ankety Sportovec roku. Devětapadesátý ročník ocenění Klubu sportovních novinářů celkově vyhrála Gabriela Koukalová.

Do finále se dostalo pět žen a pět mužů. Nominováni byli Jakub Vadlejch, Ondřej Synek, Martin Fuksa, Gabriela Koukalová, Josef Dostál, Barbora Špotáková, Ester Ledecká, Karolína Plíšková, Adam Ondra a Martina Sáblíková. 

Související obsah

V kategorii mužů vyhrál veslař Ondřej Synek, který v tomto roce vyhrál mistrovství světa v Sarasotě (skif). Nejlepší ženskou sportovkyní se pak stala biatlonistka Gabriela Koukalová. I ta se letos radovala ze zlata z MS a to z Hochfilzenu v disciplíně sprintu. Celkovým vítězem v roce 2017 nakonec je Gabriela Koukalová. Vedle ceny si odnesla i 250 tisíc korun jako odměnu.

Zdroj: ČTK

Co se týče adeptů na vítěze v kategorii kolektivů, letošní trojice vypadala takto – HC Kometa Brno, Česká reprezentace v malém fotbalu a SK Slavia Praha. Vítězem se stali mistři světa v malé kopané.

Související obsah

Loňský ročník ovládl mezi jednotlivci judista Lukáš Krpálek, který tak ukončil desetiletou nadvládu žen. Letos se však mezi nejlepších pět sportovců nedostal. Nejlepším kolektivem roku 2016 byl tenisový tým České republiky.

Celkové pořadí ankety Sportovec roku 2017 (jednotlivci):

1. Gabriela Koukalová
2. Barbora Špotáková
3. Karolína Plíšková
4. Ondřej Synek
5. Ester Ledecká
6. Martina Sáblíková
7. Adam Ondra
8. Josef Dostál
9. Martin Fuksa
10. Jakub Vadlejch

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události