Dakar

Prokop v závěru chyboval a klesl na 12. místo. Loprais je druhý!

Prokop v závěru chyboval a klesl na 12. místo. Loprais je druhý!
Zdroj: facebook

Dakarská Rallye pokračuje druhou etapou. V té se umístil Martin Prokop v kategorii automobilů na deváté příčce. Jenže v závěru chyboval a kvůli penalizaci se propadl až na 14. místo. Průběžně mu patří dvanáctá pozice. To Aleš Loprais dojel ve druhé etapě třetí a celkově je aktuálně na druhém místě mezi kamiony.

V první etapě skončil Martin Prokop desátý. Sice si polepšil, ale závěru přeci jen chyboval. "Trochu jsme se tam zamotali. V cíli erzety jsme zjistili, že ho nemáme, a museli jsme se pro něj vrátit. Naštěstí jsme nedostali penalizaci, ale museli jsme si deset kilometrů zajet," uvedl Prokop na facebooku.

Prokop dostal penalizaci a propadl se na 14. místo. "Ještě mi stojí vlasy hrůzou. Bylo to náročný. Písek byl extrémně měkkej a těžko se s ním dalo projet. Velkou výhodou byla desátá startovní pozice, protože jsem měli namalovaný stopy, kudy jet, ale ještě zbývalo trochu tvrdšího písku, který jsme si mohli vybrat a chytit v něm nějakou trakci," dodal Prokop k těžkým podmínkám v Peru. Ten je průběžně dvanáctý.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události