Olympiáda

Olympiáda se blíží. Tohle jsou největší české naděje na medaile!

Olympiáda se blíží. Tohle jsou největší české naděje na medaile!
Zdroj: Profimedia

Za necelé dva týdny začínají zimní olympijské hry v Pchjongčchangu a čeští fanoušci začínají předvídat, kdo by vlastně mohl pro Česko vybojovat cenný kov. Kdo je největším adeptem na zisk medaile? Zde je seznam sportovců, kteří jsou schopni se o přední příčky porvat.

Kdo má vlastně největší šanci uspět? Těžká otázka, ale vybrali jsme ty největší naděje.

Hokejová reprezentace

Zdroj: profimedia.cz

Čeští hokejisté jsou asi jednou z největších nadějí na zisk cenného kovu. Při neúčasti hráčů z NHL, kde hrají největší hokejové hvězdy současnosti, tak svěřenci Josefa Jandače patří k černým koňům olympijského turnaje.

Veronika Vítková - biatlon

Zdroj: Profimedia

Vítkové se daří ve Světovém poháru, kde už třikrát stanula na stupních vítězů.

Ondřej Moravec - biatlon

Zdroj: Profimedia

Patří k tradičním oporám mužské biatlonové reprezentace. Ve vytrvalostním  závodě Světového poháru v německém Ruhpoldingu skončil na druhém místě.

Eva Samková - snowboardcross

Zdroj: Profimedia

Snowboardcrossařku Samkovou čeká obhajoba olympijského zlata ze Soči. Sympatickou závodnici s knírkem však minulý týden poznamenala náhlá smrt jejího otce, který ji ke sportu přivedl. Právě jemu pak věnovala vítězství ve Světovém poháru  v tureckém Erzurumu.

Ester Ledecká - sjezdové lyžování a snowboard

Jako první v historii bude Ester na olympiádě závodit na lyžích i na snowboardu. Právě na prkně je největší favoritkou paralelního obřího slalomu, kterému ve Světovém poháru dominuje.

Martina Sáblíková - rychlobruslení

Zdroj: Profimedia

Tradiční medailovou stálici české výpravy letos trápí zdravotní problémy. Na tratích 3000 a 5000 metrů neměla konkurenci už na OH ve Vancouveru a v Soči. Bolavá záda ji však letos limitují a v generálce před nadcházejícími hrami dojela na "trojce" ve Světovém poháru v Erfurtu "až" na třetím místě.

Karolína Erbanová - rychlobruslení

Zdroj: Profimedia

To Erbanové příprava vychází solidně. Na trati 500 metrů dojela v Erfurtu první, na dvojnásobné vzdálenosti pak na páté příčce.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události