Další sporty

Bronzová Vítková: Zní to až neuvěřitelně, splnil se mi sen

Bronzová Vítková: Zní to až neuvěřitelně, splnil se mi sen
Zdroj: ČTK

Jako ve snu si po dojetí do cíle sprintu biatlonistek připadala česká závodnice Veronika Vítková, která získala první českou medaili na olympijských hrách v Pchjongčchangu. Na bednu se přitom na velké akci (MS, olympiády) dostala v individuálním závodě vůbec poprvé v kariéře.

"Zní to až neuvěřitelně. Byl to můj sen mít svou olympijskou medaili. A je neuvěřitelné, že se to povedlo hned v prvním závodě," citovala agentura ČTK nadšenou Vítkovou, která tak aspoň částečně dala zapomenout na to, že kvůli zdravotním potížím nemůže v Koreji startovat její slavnější krajanka Gabriela Soukalová. 

Skvělé výkony se ale Vítkové drží od začátku roku, kdy skončila třikrát třetí v závodě Světového poháru. Olympijským bronzem tak svou pohodu jen potvrdila. "Dostala jsem na vlnu a vezu se na ní pořád dál," smála se devětadvacetiletá česká reprezentantka. 


Byť působí křehkým dojmem, v sobotu se skvěle popasovala i se silným větrem, který celý závod provázel. "Chvílemi tam byly úplné větrné mlýny, co nás zastavovaly, na střelnici se to taky točilo. Naštěstí jsem dokázala vleže zareagovat na vítr, tam mi to popadalo, škoda jedné rány ve stoje," zhodnotila své bronzové představení.

Po dojezdu do cíle ještě nemohla tušit, zda na medailových pozicích vydrží až do konce. Byly to tak pro ni velké nervy. "Byla jsem taková nervózní, aby z toho nebylo čtvrté místo," přiznala své obavy.
 


Když už měla jistotu, že bude brát bronz, ihned se spojila se svým přítelem a trenérem v jedné osobě, biatlonovým koučem Markem Lejskem. "Byl strašně rád. Vypadalo to, že tam jsou i nějaké slzy," prozradila dojatá Vítková.

Životní úspěch si prý vyjela i proto, že se nenechala svázat jeho důležitostí. "Jdu závod od závodu a vůbec se neupínám, že jsem zrovna na olympiádě. Beru to jako každý jiný závod a to si myslím, že mi hodně pomáhá. Nepřipouštím si, že jsem tady na závodech. Jedu si takhle od začátku sezony a vychází to." porozradila Vítková, kterou už v pondělí čeká start ve stíhačce.

"Bude to těžký závod, střelecký, protože tady ta střelnice je hodně nevyzpytatelná a trať je náročná, ale člověk vyjede jeden kopec a pak už jen sjíždíme dolů. Myslím, že se bude rozhodovat na střelnici," prohlásila první česká medailistka na letošních Hrách.

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.