Jaromír Jágr

Hokejový dalajlámo, nauč nás hrát. Tibeťané už vědí, kdo je Jágr!

Hokejový dalajlámo, nauč nás hrát. Tibeťané už vědí, kdo je Jágr!
Zdroj: YouTube.com

Jaromír Jágr rozdával po dlouhá léta radost nejen v zámoří, Česku nebo a Rusku. Jeho jméno je známé po celém světě. Teď vychází najevo, že si na hokejovou modlu s číslem 68 hrají i kluci v Himálajích!

Vše mají na svědomí samozřejmě Češi, kteří podporují školu v malé vesnici Mubekh v Malém Tibetu. Organizace Brontosauři v Himálajích také natočila výzvu pro samotného Jaromíra Jágra, aby dorazil do Indie a zkusil s tamními kluky hokej. Však už i mámy podle propagačního filmu šijí dětem na dresy číslo 68.


Koneckonců Jágr by nemusel být jediným slavným hokejistou, který by do v horách zapomenutých vesniček mohl dorazit.
Před pár dny, cestou na olympiádu do Koreje, navštívili město Leh, vzdálené jen 60 kilometrů od Mubekhu, také ženská hokejová superstar Hailey Wickenheiserová a také bývalý obránce Bostonu, Edmontonu nebo českobudějovického Motoru Andrew Ference.

Související obsah


A na improvizovaném stadionu pod himálajskými vrcholy jezdili na bruslích indičtí kluci třeba s dresem a jménem Sidneyho Crosbyho…


Kdyby Jaromír Jágr pozvání do Malého Tibetu přijal, stal by se zcela jistě pro tamní obyvatele hokejovým dalajlámou…

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Jaromír Jágr

Důležité Události

Krátká zpráva

Úspěšný trenér se vrací na ruskou střídačku

Trenér Olegs Znaroks se vrací na ruskou lavičku, se kterou ovládl olympijské hry v roce 2018 a má také jedno zlato z mistrovství světa 2014. Populární a úspěšný trenér povede Sbornou na blížících se olympijských hrách i následujícím MS.