ZOH 2018

Staromák vítal Ester i Martinu. Lidé přišli v lyžařských brýlích!

Staromák vítal Ester i Martinu. Lidé přišli v lyžařských brýlích!
Zdroj: TN.cz

Čeští olympionici vrátili z dějiště zimních olympijskýh her v Pchjongčchangu. Výprava, včetně dvojnásobné zlaté medailistky Ester Ledecké, přistála po 13 hodině na ruzyňském letišti. Další kroky českých reprezentantů mířily na Staroměstské náměstí.

Česká výprava olympioniků dorazila do Prahy v pondělí krátce po 13 hodině a na členech výpravy byla vidět únava po dlouhé cestě. Reprezentanti cestovali ze Soulu se společností Korean Air.

Zdroj: ČTK

Už na letišti proběhla rychlá tisková konference s Veronikou Vítkovou nebo Evou Samkovou, hlavní hrdinka her Ester Ledecká se ale před novináři skryla a její tým oznámil, že se českým fanouškům představí až na Staroměstském náměstí.

První na tradiční pódium vystoupila letos stříbrná rychlobruslařka Martina Sáblíková. Ta dokázala získat medaili na třetích olympijských hrách v řadě. A prý to ještě není konec. „Doufám, že budu i za čtyři roky v Pekingu,“ přiznala. A dav začal skandovat: „Martina, Martina!“

Pak přišla chvíle pro Ester Ledackou. Ta byla moc ráda za atmosféru a přijetí. „Jste fakt skvělý publikum. Je to pro mě výjimečnej moment, že tu mohu stát před vámi a nemusíme to řešit nějakýma sociálníma sítěma,“ poděkovala lidem, který přišli v mrazu do centra Prahy.

Přivítání olympioniků na Staroměstském náměstí:


Ester připustila, že má jen dva volné dny, než bude pokračovat do dalších destinací závodů letošní sezony. „Zase jedu do Turecka, do Švýcarska a do Are, kde se zas představím na lyžích. A nakonec bude snowbaordové finále. Pak už si budu jen závodit pro radost. A co bude v létě? Tak určitě,“ rozpovídala se.


Ledecká ale byla ráda i za přítomnost své maminky. „Ta se zdrogovala aby zvládla let tam i zpátky. Ale je tady a i při vědomí,“ děkovala mámě Zuzaně.
 

Staromák vítal Ester Ledeckou a Marinu Sáblíkovou a po nich i zbytek české výpravy. Víc medailí ale lidé viděli ve Vrchlabí. Tam s cennými kovy dorazili Eva Samková, Michal Krčmář i Karolína Erbanová.

Čeští olympionici získali v Pchjongčchangu sedm cenných kovů. Dvě zlaté medaile má lyžařka a snowboardistka Ledecká, stříbro rychlobruslařka Martina Sáblíková a biatlonista Michal Krčmář, bronz biatlonistka Veronika Vítková, rychlobruslařka Karolína Erbanová a snowboardistka Eva Samková.
 


Předběžný program:

15.00 – 16.00 (část věnovaná úspěchům ČR na olympiádách)

Zahájení programu moderátorem Martinem Hájkem
- Vzpomínky na historické okamžiky z Olympiád.
- Soutěže a ankety
- Hudební vystoupení – Michaela Nosková, Alice Konečná
 

16.00 – 17.00 (část věnovaná Pchjongčangu)

Moderuje Libor Bouček a Martin Hájek + DJ
- Spoty na TV ZOH 2018
- Ester Ledecká - paralelní obří slalom 1. místo
- Ester Ledecká - Super G 1. místo
- Martina Sáblíková - 5 km 2. místo
- Karolína Erbanová – 500 m rychlobruslení - 3. místo
- Michal Krčmář – 10 km biatlon 2. místo
- Veronika Vítková – 7,5 km biatlon 3. místo
- Eva Samková – snowboard cross 3. místo
- Uvítání olympioniků a hostů
- Martina Sáblíková, Ester Ledecká, Karolína Erbanová (není zcela jisté), Michal Krčmář, Nikola Zdráhalová, Eva Samková.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Boston srovnal sérii s Miami na 2:2, řádil Tatum

V semifinále play-off NBA došlo v noci k vyrovnání stavu série mezi Bostonem a Miami. Celtics doma ve čtvrtém duelu porazili Heat o propastných 20 bodů a je jasné, že fanoušci uvidí nejméně šest zápasů. Výhru celku z Massachusetts řídil Jayson Tatum se 31 body. Boston dal základy výhře 102:82 již v první čtvrtině, kdy vyhrál o 18 bodů.