Fotbal

Zabil někdo Astoriho? Smrt fotbalisty už vyšetřuje prokurátor!

Zabil někdo Astoriho? Smrt fotbalisty už vyšetřuje prokurátor!
Zdroj: Profimedia

Smrt kapitána fotbalové Florencie Davide Astoriho stále není objasněna. I když spousta médií začala informovat o tom, že fotbalový obránce zemřel ve spánku na selhání srdce, zahájil prokurátor města Udine vyšetřování. Jednou z hypotéz je totiž i zabití.

Smrt fotbalového elegána zasáhla celou Itálii. Nedělní program Serie A byl zrušen a kondolence se sbíhaly ze všech stran. V pondělí se pak nechal slyšet v Radiu Rai prokurátor města Udine Antonio De Nicolo. 


„Je naší povinností zjistit, zda Astoriho úmrtí bylo nezaviněnou tragédií, nebo jestli se na něm někdo podílel. Zahájili jsme trestní řízení s hypotézou zabití proti neznámým osobám a nařídili jsme soudní pitvu,“
sdělil De Nicolo.

Související obsah


Podle úředníka jde o standardní postup, který je používán ve většině neobvyklých úmrtí. Astorimu bylo pouhých 31 let a byl trénovaným sportovcem.


„Mluvíme o mladém člověku, který byl jako fotbalový profesionál pod stálou kontrolou lékařů. Pokud by měl mít srdeční problémy, měly by vyjít najevo,“ myslí si prokurátor, čímž vznesl pochybnosti o hypotéze srdečního záchvatu.

Zdroj: Profimedia

Posledním rutinním kardiogramem a krevními testy měl Davide Astori projít jen čtyři dny před svou smrtí.


Fiorentina už oznámila, že celý plat kapitána až do ukončení smlouvy bude posílat rodině. Davide Astori měl manželku a dvouletou dcerku.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události