Florbal

Florbal řeší kauzu špatné štrupny. I ta rozhodla o postupu do finále!

Florbal řeší kauzu špatné štrupny. I ta rozhodla o postupu do finále!
Zdroj: TVCOM

Prostředí českého florbalu řeší jeden velmi bizarní příběh ze druhé nejvyšší soutěže. Zápas play off, který rozhodl o postupu do boje o extraligu, rozhodla štrupna špatné barvy! Právě kvůli ní přišel trest, přesilovka i jeden z rozhodujících gólů.

Ne, tohle opravdu není Apríl...


Na hřišti to byl lítý boj. Když ale šlo do tuhého, vytáhl trenér Sokola Královské Vinohrady neuvěřitelný tah. Upozornil sudí na to, že jeden z hráčů soupeře má každou štrupnu jinou.


Minutu a půl před koncem duelu tak jeho tým dostal možnost přesilovky, kterou umocnil o hru bez brankáře a v power play při hře 6 na 4 nakonec vyrovnal. V prodloužení pak Vinohrady přidaly další gól a celou sérii vyhrály 3:1 na zápasy.


Emoce na sebe nenechaly dlouho čekat. „Mrzí mě, že když se celá série nesla v duchu fair-play, nakonec SKV postoupí na základě ubohosti která přišla chvíli před koncem. Tím, že pravidla jsou pravidla, věřím že karma je karma a že se to domácím vrátí v příští sérii,“ sdělil smutný trenér Black Angels Petr Pajer.

Vinohrady oponovaly tím, že na prohřešek hráče Jakuba Votruby několikrát upozorňovaly. „Mrzí mě, že soupeř má dojem, že o postupu rozhodlo vyloučení, na které jsem hráče upozornil po první třetině. Série se rozhodla jinde,“ říkal iniciátor akce "štrupna" Michal Pazdera. Trest těsně před koncem se ale jeho týmu hodně hodil.

Zdroj: facebook

Votruba přitom hraje s černobílou kombinací štrupen celou sezonu. „Ten kluk tak hraje odjakživa, má to jako rituál a za dva roky to nikdy nikomu nevadilo, včetně tří předchozích utkání s SKV. Jestli vám tohle přijde jako špatné vybavení, je mi do breku,“ posteskl si gólman Daniel Körber.


Královské Vinohrady si tak i díky upozornění na špatnou štrupnu, zahrají o postup do nejvyšší soutěže. Jejich soupeřem bude Torpedo Havířov.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Florbal

Důležité Události