Fotbal

Tragédie: Mladý reprezentant je po smrti. Podlehl tropické nemoci!

Tragédie: Mladý reprezentant je po smrti. Podlehl tropické nemoci!
Zdroj: Twitter (MalawiRR)

Fotbalový svět pláče za teprve osmnáctiletého talenta Abela Mwakilamu. Reprezentant afrického státu Malawi zřejmě podlehl tropické nemoci. Podle dostupných informací mělo jít o malárii, tedy nemoc, kterou přenáší hmyz.

Jeden z největších afrických talentů současnosti hrál za portugalský S.C. Esmoriz, tedy za klub hrající čtvrtou nejvyšší soutěž. Reprezentant Malawi do 20 let se zřejmě nakazil malárií ve své rodné zemi při kvalifikačním zápasu Afrického poháru národů.

Abel Mwakilama si po návratu do Portugalska stěžoval na bolesti hlavy. Vyšetření v nemocnici mělo potvrdit mozkovou malárii. Fotbalista byl proto hospitalizovaný, ale v pátek tomuto nebezpečnému onemocnění v portugalském Portu podlehl. "Je to velmi smutné. Jsme z toho v šoku a zničeni," řekl pro agenturu AP Alfred Gunda, generální sekretář Fotbalové asociace Malawi.

Mwakilama podlehl tropické nemoci, kterou přenáší komáři. Malárie je rozšířená zejména v jihovýchodní a jižní Africe, Asii a Amazonii. Ročně se touto nemocí nakazí až 300 milionů lidí (ročně jí podlehne jeden až dva miliony lidí). Příznaky může člověk pocítit až po několika dnech od nakažení, někdy až po několika měsících.

Související obsah

Člověk nakažený malárií pociťuje bolesti hlavy, nevolnost, svalové bolesti a zvrací. Smrt nastává v důsledku poškození mozku nebo poškození důležitých životních orgánů.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události