Fotbal

Násilnosti v zápase Baník a Sparta: Pražským chuligánům hrozí vězení!

Násilnosti v zápase Baník a Sparta: Pražským chuligánům hrozí vězení!
Zdroj: Profimedia

Sobotní zápas Baníku a Sparty má dohru. Policie už v jeho průběhu zadržela pět osob kvůli výtržnostem na stadionu ve Vítkovicích. Dva fanoušci pražského celku už jsou obviněni a to z násilí proti úřední osobě. Jedná se o muže ve věku 38 a 27 let. Prvnímu, který už v minulosti souzen byl, hrozí až šest let odnětí svobody. Mladšímu z dvojice pak čtyři roky.

Opilí fanoušci demolovali stadion a byli agresivní. "Analýzami velkého množství zajištěných obrazových záznamů se zabývají jak ostravští policisté, tak kriminalisté moravskoslezského krajského ředitelství specializující se na objasňování protiprávního jednání diváckého násilí. Lze předpokládat, že počet obviněných či osob podezřelých z přestupkového jednání se navýší," cituje policejní mluvčí Gabrielu Holčákovou ČTK.

Související obsah

Na stadionu poškodili chuligáni ze Sparty 177 sedadel, čímž udělali škodu ve výši více než 200 tisíc korun. Policie zadržela během zápasu pět lidí. Tři z nich nadýchali přes dvě promile.

Po skončení vyhroceného duelu (ten vyhrál Baník 3:2) řešila policie ještě šarvátky mezi fanoušky. Kvůli tomu byl zadržen šestatřicetiletý muž, který měl ve vlaku zaútočit na jednadvacetiletého mladíka.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události