NHL

Hašek vráží úspory do ztrát z podnikání: Tolik měsíčně doplácí!

Hašek vráží úspory do ztrát z podnikání: Tolik měsíčně doplácí!
Zdroj: Profimedia

Dominika Haška budeme navždy brát jako olympijského hrdinu a hokejistu, který se obrovskou měrou podepsal pod zlatý úspěch v Naganu. Někdejší gólman Detroitu, Buffala či Pardubic má i po konci kariéry spoustu zájmů a jedním z nich je i podnikání. V něm ale tak úspěšný není. Když se zaměřoval na výrobu sportovního oblečení, prodělal desítky milionů. Teď se věnuje výrobě energetických nápojů, ale znovu to moc nejde. Hašek přiznal, že ztráty ho stojí sta tisíce měsíčně!

Podnikat se sportovním oblečením nebyl dobrý nápad. To Dominik Hašek zpětně moc dobře ví. Tohle zjištění ho však stálo desítky milionů, jak už kdysi přiznal v rozhovoru v pořadu Česká ulička. "Bylo to kolem šedesáti nebo osmdesáti milionů korun," uvedl Hašek.

Související obsah

A o moc lepší to není ani v oblasti energetických nápojů. Těm se slavný Dominátor věnuje čtyři roky. Zisky ale nepočítá, naopak. "Já čísla nikdy netajil. Když se někdo zeptá, tak mu to řeknu. Je pravda, že na provoz firmy doplácím. V tuhle chvíli to úplně přesně nevím, ale je to řádově asi 200 tisíc měsíčně," řekl Dominik Hašek v rozhovoru pro Hospodářské noviny.

Gólmanům z Nagana to v podnikání obecně vůbec nejde. O tehdejší reprezentační jedničce byla řeč, o dvojce Romanu Čechmánkovi jste už také jistě slyšeli. Ten se dostal se svými dluhy až před soud. Obžaloba ho viní z podvodu, jehož škoda dosahuje 15 milionů korun. Hrozí mu až deset let za mřížemi. Čechmánek nakoupil několik nemovitostí a provozoval i svůj pivovar. Nic z toho ale příliš nefungovalo a hlavně nevydělávalo.

Související obsah

Jediným gólmanem z Nagana, který se dal jinou cestou, je Milan Hnilička. Toho více než podnikání zajímala politika. Poté, co Hnilička chvíli působil jako generální manažer hokejové reprezentace, byl jmenován vládním zmocněncem pro sport.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události