Fotbal

Jarolím: Vyhráli jsme, ale klid nebudu mít nikdy!

Jarolím: Vyhráli jsme, ale klid nebudu mít nikdy!
Zdroj: profimedia.cz

Pořádnou úlevu cítil reprezentační trenér Karel Jarolím poté, co jeho svěřenci porazili v přátelském střetnutí v Rakousku zpupnou Nigérii 1:0. Napravili tím dojem z předešlého výbuchu 0:4 s Austrálií a ostřílený kouč dobře ví, že aspoň na čas může zase volněji dýchat.

Jarolím ocenil hlavně zvýšenou bojovnost svého týmu, zároveň ale předeslal, že stejné nasazení chce vidět každý zápas. 

"Vždy se hraje na výsledek, ale nám jde i o způsob, jak se mužstvo prezentuje a jaký ukáže charakter. To tam dneska bylo, teď ale musíme hrát pořád stejně. Z našeho projevu zkrátka musí být pokaždé cítit, že jdeme do zápasu s cílem vyhrát!" prohlásil Jarolím.

Související obsah


"Kdyby tohle hráči nepochopili, hodně by mě to mrzelo. Proto jsem se snažil být důslednější a kluci si to vzali k srdci. Dokázali zareagovat bojovným výkonem. Způsob hry a projev mužstva byl rozhodně týmovější než proti Austrálii," uvedl kouč národního celku.

Po debaklu od "protinožců" se opět vyrojily spekulace, zdy je mužem na svém místě. Výhrou nad Nigérií, jež stejně jako Austrálie bude startovat na blířžícím se MS, však kritiky aspoň na čas umlčel. 

Související obsah


"Je jasné, že po tom výprasku (s Austrálií) se tlak na mě zvýšil. Teď jsme sice vyhráli, ale to neznamená, že budu mít klid. Ten já nebudu mít nikdy! Vždyť už v září nás čeká Liga národů a nikdo neví, cos e do té doby může stát. Z psychologického hlediska je ale vítězství nad Nigérií nesmírně důležité," poznamenal Jarolím, jemuž proti Nigérii vyšla sázka na tři stopery. 

"Není to tak, že něco hledáme a zkoušíme. Je to přecházení ze systému do systému. Ale myslím, že dnes to pomohlo. Byli jsme v obranné činnosti pevnější," uzavřel Jarolím.

fre, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události