Uruguay

Suarez promluvil o kousanci! Má štěstí, že trest už mu vypršel

Suarez promluvil o kousanci! Má štěstí, že trest už mu vypršel
Zdroj: Profimedia

Luis Suarez má před sebou třetí mistrovství světa a při odletu do Ruska se ho novináři nebáli zeptat na poslední nepříliš povedené vystoupení. Kousanec do ramene Giorgia Chielliniho dalo kanonýrovi přezdívku „Kanibal“. A uruguajský fotbalista se tentokrát o incidentu rozpovídal.

Dnes je Suarez jednou z hvězd útoku fotbalové Barcelony, obrázky z mistrovství světa 2014 ale ve vzpomínkách fanoušků zůstaly.


Kousanec ze závěru zápasu s Itálií byl defakto jeden z posledních momentů, které si Suarez na MS užil. A nebylo to moc příjemné. Sice v zápase červenou kartu neviděl, zástupci FIFA ho ale následně suspendovali. A Uruguay hned v osmifinále vypadla s Kolumbií.


„Tehdy to de mne byla obrovská hloupost. Teď musím tenhle dluh splatit nejen vůči sobě, ale i vůči celé zemi. Budu se snažit, abych se převedl v daleko lepším světle,“ slíbil Luis Suarez. Tehdy nafasoval devítizápasový trest a pokutu 100 tisíc dolarů. Vše si naštěstí odpykal v průběhu roku 2014, pro letošní šampionát je tak volný.


Jedenatřicetiletý Luis Suarez bude mít podporu v Edinsonu Cavanim, který se narodil ve stejné porodnici jako on jen 21 dnů poté. Dá se říct, že maminky obou dnešních hvězd se v podstatě míjely ve dveřích.


Ale ač oba bydleli v dětství jen šest bloků od sebe, prý spolu nikdy nehráli. "Možná nekdy nastoupili proti sobě, když jim bylo pět nebo šest let, ale spíš si myslím, že se to nestalo,“ vzpomínal Cavaniho otec Luis v reportáži pro deník The Telegraph.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Uruguay

Důležité Události