Šafářové se před Wimbledonem na trávě daří! Postoupila do 2. kola

Tenistce Lucie Šafářové se vydařilo úvodní kolo turnaje na Mallorce, kde na trávě porazila ukrajinskou soupeřku Martu Kosťukovou 6:4, 7:5 a postoupila do druhého kola.

Jednatřicetiletá Šafářová přišla o tři měsíce sezony kvůli zdravotním problémům a odehrála letos jen šest turnajů. Nejdále se dostala do třetího kola na Australian Open. Přípravu na wimbledonskou trávu zahájila vydřenou výhrou proti mladičké Kosťukové, která v lednu na grandslamu v Melbourne došla stejně daleko.

První vzájemný souboj dnes trval hodinu a 38 minut. Sedmá nasazená Češka po dvou brejcích vedla pohodlně 4:1 a první set si pohlídala. Ve druhé sadě naopak sama musela dotahovat ztrátu servisu a zápas zlomila v dramatické koncovce jedenáctého gamu. Utkání proti páté juniorce světa pak zakončila čistou hrou.

O čtvrtfinále si Šafářová může zahrát proti Viktorii Azarenkové z Běloruska, pokud si bývalá světová jednička poradí se Švýcarkou Stefanií Vögeleovou.