Těmto Čechům v NHL končí smlouva: Kdo se vrátí domů?

Těmto Čechům v NHL končí smlouva: Kdo se vrátí domů?
Zdroj: Profimedia

1. Července, to je datum, kdy každý rok skončí v NHL smlouva desítkám hráčů. Každoročně se to týká i Čechů a ani letos tomu nebude jinak. Celkem osmi kontrakt vyprší. Někteří už tuší, že v nejslavnější lize světa budou pokračovat, pro jiné však ročník 2017/18 mohl být tím posledním v zámoří. Domů by se mohl vrátit Roman Polák, Aleš Hemský či Tomáš Plekanec.

Kontrakt v NHL vyprší příští týden zmíněné trojici českých hokejistů. Dále pak Ondřejovi Pavelcovi, Martinu Frkovi, Jakubu Jeřábkovi, Michalu Kempnému a Andrejovi Šustrovi.

Vezměme to je ale jednoho po druhém. "Samozřejmě se to (konec v NHL) už blíží. Ještě bych rád dva nebo tři roky aktivně hrál někde, a co bude pak, to uvidíme. Jednou bych se určitě rád vrátil na Kladno," řekl pro Nova Sport vloni na konci července Tomáš Plekanec. Je tak možné, že by mohl posílit Rytíře a dělat centra Jaromíru Jágrovi. O jeho služby ale bude stát pravděpodobně Montreal, který ho na konci ročníku uvolnil do Toronta.

Zdroj: Profimedia

Šikula a rychlík Aleš Hemský se v posledních letech pral se zraněními. V loňské sezoně odehrál za Montreal jen 7 zápasů a tak i v souvislosti s ním se mluví o návratu domů. "To je těžká otázka pro mě a možná ještě těžší pro Aleše. Během sezony i během té předešlé měl zdravotní problémy. Psali jsme si. Uvidíme, kam budou směřovat jeho další kroky. Jestli vůbec budou v bruslích," řekl v klubovém rozhovoru manažer Pardubic Dušan Salfický.

Hodně pravděpodobný návrat z NHL do České republiky je u obránce Romana Poláka. "V prvé řadě chci jasně říct, že prioritou pro mě pořád zůstává NHL. Chci ještě v zámoří zůstat a zabojovat tam o místo. Pokud by se mi tohle nepovedlo, chci se vrátit do našeho regionu," řekl Polák pro web hokejového klubu z Vítkovic, který o něj velmi stojí. Ve hře je ale také jednání s Třincem.

To u brankáře Ondřeje Pavelce je situace trochu jiná. Odchovanec Kladna domů nechce "Do Kladna bych nešel určitě! Je to nižší liga a já byl v kariéře zvyklý bojovat o nejvyšší příčky a v nejlepší lize. Nemá cenu si nic nalhávat, aby pak byli všichni naštvaní," řekl Pavelec pro Deník před pár dny. Prioritou pro něj zůstává NHL. Pokud by tato varianta padla, zřejmě by v teprve třiceti letech ukončil kariéru. Podle našich informací ale o jeho služby vloni stála pražská Sparta a Pavelec o této nabídce vážně uvažoval. Zlomí ho letos případně nějaký český klub z extraligy?

Zdroj: Profimedia

A teď ti ostatní. Michal Kempný vyhrál s Washingtonem Stanley Cup. Je to stále jeden z nejlepších českých obránců, který odehrál solidní play off. U něj je nepravděpodobné, že by v NHL nepokračoval. Možná nakonec u Capitals i zůstane.

Martin Frk, útočník s tvrdou ránou, se pomalu loučí s Detroitem. Red Wings už s ním nepočítají. I on asi zůstane v NHL. Nebo přiletí nabídka z KHL a budou Frkovy dny v zámoří sečteny? Stejná situace je i Jakuba Jeřábka a v podstatě i Andreje Šustra. Oba beci moc času na ledě v uplynulé sezoně nedostávali a tak je otázkou, jak se bude vyvíjet jejich budoucnost. Ze světových hvězd řeší konec smlouvy třeba John Tavares, Paul Stastny či John Carlson.

lju, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106