Cyklistika

Froome je čistý a na Tour může! Unie smetla jeho doping ze stolu

Froome je čistý a na Tour může! Unie smetla jeho doping ze stolu
Zdroj: Profimedia

Britský cyklista Christopher Froome byl zbaven všech obvinění týkajících se užívání zakázaných látek, kterým čelil od loňské Vuelty a může vesele startovat na Tour de France, kam ho pořadatelé nechtěli pustit a i ti už změnili na základně dnešního verdiktu svůj názor.

Čtyřnásobný vítěz "Staré dámy" Froome má konečně klid. Mezinárodní cyklistická unie totiž zastavila vyšetřování jeho dopingové kauzy, která se řešila od loňského roku, kdy mu byla po jedné z etap španělské Vulety v těle objevena látka salbutamol.

Podle britského webu uvedla UCI ve své zprávě, že naměřené množství zakázané látky nebylo nad rámec povolené hranice a případ je tak uzavřen. "Agentura nás informovala, že vzhledem ke specifickým okolnostem případu nepovažuje výsledek zkoušky pana Froomea za pozitivní dopingový nález. UCI se na základě toho rozhodla vyšetřování ukončit," uvedla cyklistická unie na svém webu.

Froome se proti obvinění z dopingu bránil tvrzením, že látku obsahuje lék na astma, který musí užívat, aby mohl závodit bez zdravotních obtíží.Proti třiatřicetiletému Froomeovi se v minulých dnech postavili i pořadatelé Tour de France, kteří mu chtěli zakázat účast v letošním ročníku. Na základě dnešního rozhodnutí UCI však změnili názor a uvedli, že sobotnímu startu čtyřnásobného vítěze slavného závodu a obhájce titulu nic nebrání.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události