IndyCar

IndyCar závodí na nejkratší trati, kvalifikaci v Iowě vyhrál Power

IndyCar závodí na nejkratší trati, kvalifikaci v Iowě vyhrál Power
Zdroj: Profimedia

Do zemědělské Iowy se na jedenáctý závod letošní sezóny přesunul šampionát IndyCar Series. Na piloty čeká další z unikátních okruhů. Ovál Iowa Speedway totiž měří jen 1,4 kilometru a je v podstatě téměř jednou táhlou zatáčkou doleva. Do nedělního závodu odstartuje z první příčky vítěz legendárního závodu 500 mil Indianapolis Will Power.

Pro australského závodníka je to již 52. kvalifikační triumf v jeho bohaté kariéře v IndyCar. Na oválech se piloti kvalifikují na základě výsledného času, který tvoří součet dvou letmých kol. Power na dvě obkroužení krátkého oválu v Iowě potřeboval 35 vteřin a 2913 desetitisícin.

Vedle sebe bude mít Power na startu svého stájového kolegu Josefa Newgardena. Obhájce titulu Newgarden dokázal, na rozdíl od Powera, už v Iowě zvítězit. Triumf slavil předloni. Dobrou formu ukázal v úvodním tréninku, v němž nenašel přemožitele. A právě Power zajel druhý nejlepší čas. (Výsledky tréninku zde).

Power už v Iowě vyhrál kvalifikaci potřetí, vítězství na trati, jejíž design vymyslel legendární závodník NASCAR Rusty Wallace, mu ale stále uniká. Výsledek kvalifikace totiž v Iowě ještě zdaleka úspěch v závodě nepředurčuje. Žádnému z jezdců, kteří v Iowě ovládli kvalifikaci, se v závodě zvítězit nepodařilo.

Nejúspěšnějším pilotem je Američan Ryan Hunter-Reay. Na Iowa Speedway se z vítězství radoval už třikrát, závodí navíc za tým Andretti Autosport, který nasbíral sedm triumfů. Letos Hunter-Reay navíc prolomil dlouhé čekání na vítězství a je zpět ve hře o titul. Do závodu odstartuje ze třetí příčky.

Související obsah

Tým má zvýšenou motivaci v neděli uspět. Slavný rod Andrettiů totiž v týdnu zasáhla smutná událost. V úterý zemřela Dee Ann Andrettiová, manželka legendárního Maria Andrettiho. Její syn Michael je majitelem týmu Andretti Autosport, za nějž závodí i Michaelův syn Marco. Ten si v Iowě připsal jedno ze dvou vítězství, která v kariéře získal.

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE.

Jak si piloti na této unikátní trati povedou, sledujte exkluzivně v přímém přenosu na stanici NOVA Sport 2. Závod začíná v neděli od 20:30.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejové Winter Classic ve Špindlerově Mlýně se opět ruší

Ani na druhý pokus to nedopadne. Hokejové Winter Classic, které mělo být ve Špindlerově Mlýně, se neuskuteční ani letos. Vše zhatila aktuální koronavirová situace v České republice. Akce byla ze stejného důvodu zrušena i v loňském roce. Pořadatelé doufají, že se uskuteční alespoň příští rok.

Krátká zpráva

Je to oficiální. Manchester United povede trenér Rangnick

Už to bylo v podstatě jasné, ale nyní vše potvrdil i samotný klub. Manchester United povede do konce letošní sezony Němec Ralf Rangnick. Po konci ročníku se na dva roky přesune do role poradce. Naposledy působil jako sportovní ředitel v Lokomotivu Moskva.

Krátká zpráva

Lakers porazili Pistons 110:106, LeBron se postaral o 33 bodů

Výsledky NBA: Memphis Grizzlies – Sacramento Kings 128:101, Toronto Raptors – Boston Celtics 97:109, LA Lakers – Detroit Pistons 110:106