IndyCar

IndyCar závodí na nejkratší trati, kvalifikaci v Iowě vyhrál Power

IndyCar závodí na nejkratší trati, kvalifikaci v Iowě vyhrál Power
Zdroj: Profimedia

Do zemědělské Iowy se na jedenáctý závod letošní sezóny přesunul šampionát IndyCar Series. Na piloty čeká další z unikátních okruhů. Ovál Iowa Speedway totiž měří jen 1,4 kilometru a je v podstatě téměř jednou táhlou zatáčkou doleva. Do nedělního závodu odstartuje z první příčky vítěz legendárního závodu 500 mil Indianapolis Will Power.

Pro australského závodníka je to již 52. kvalifikační triumf v jeho bohaté kariéře v IndyCar. Na oválech se piloti kvalifikují na základě výsledného času, který tvoří součet dvou letmých kol. Power na dvě obkroužení krátkého oválu v Iowě potřeboval 35 vteřin a 2913 desetitisícin.

Vedle sebe bude mít Power na startu svého stájového kolegu Josefa Newgardena. Obhájce titulu Newgarden dokázal, na rozdíl od Powera, už v Iowě zvítězit. Triumf slavil předloni. Dobrou formu ukázal v úvodním tréninku, v němž nenašel přemožitele. A právě Power zajel druhý nejlepší čas. (Výsledky tréninku zde).

Power už v Iowě vyhrál kvalifikaci potřetí, vítězství na trati, jejíž design vymyslel legendární závodník NASCAR Rusty Wallace, mu ale stále uniká. Výsledek kvalifikace totiž v Iowě ještě zdaleka úspěch v závodě nepředurčuje. Žádnému z jezdců, kteří v Iowě ovládli kvalifikaci, se v závodě zvítězit nepodařilo.

Nejúspěšnějším pilotem je Američan Ryan Hunter-Reay. Na Iowa Speedway se z vítězství radoval už třikrát, závodí navíc za tým Andretti Autosport, který nasbíral sedm triumfů. Letos Hunter-Reay navíc prolomil dlouhé čekání na vítězství a je zpět ve hře o titul. Do závodu odstartuje ze třetí příčky.

Související obsah

Tým má zvýšenou motivaci v neděli uspět. Slavný rod Andrettiů totiž v týdnu zasáhla smutná událost. V úterý zemřela Dee Ann Andrettiová, manželka legendárního Maria Andrettiho. Její syn Michael je majitelem týmu Andretti Autosport, za nějž závodí i Michaelův syn Marco. Ten si v Iowě připsal jedno ze dvou vítězství, která v kariéře získal.

Kompletní výsledky kvalifikace najdete ZDE.

Jak si piloti na této unikátní trati povedou, sledujte exkluzivně v přímém přenosu na stanici NOVA Sport 2. Závod začíná v neděli od 20:30.

vbo, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události