Běhání

Tipy na víkend: 5 běžeckých závodů, ze kterých si vyberete!

Tipy na víkend: 5 běžeckých závodů, ze kterých si vyberete!
Zdroj: RunTour

Běhání je v dnešní době čím dál tím populárnější a běžeckých závodů je tak stále více. Proto jsme pro vás připravili výběr redakce pro tento víkend. Podívejte se, které závody si můžete tentokrát užít a změřit síly s ostatními běžci nebo třeba jen sami se sebou.

Vybrali jsme závody od 5 kilometrů po neuvěřitelných 161 kilometrů, takže si vyberou jak amatéři, tak profesionálové. Poběží se také na různých površích od terénního po asfalt.

1. Run Tour Olomouc

V rámci seriálu Run Tour se koná další zastávka v Olomouci. Opět jsou připraveny tratě na 5 a 10 kilometrů a také Rákosníčkův běh pro děti. Lidé na tratích také potkají známé tváře, ambasadoři závodu jsou totiž pro tentokrát moderátorka televize Nova Michaela Šmídová nebo česká atletka a rodačka z Olomouce Petra Kamínková.

https://www.run-tour.cz/cs/kalendar/olomouc

2. TransMoravský Masochistický Terénní Běh


Sobotní závod na 161 kilometrů (100 mil) z Lomnice až do Luče a zpět. Podle pořadatelů je slovo masochistický v názvu nadsázkou, pokud tedy nepovažujete samotný běh za masochismus. Velmi náročný závod vzhledem k délce, profilu i ročnímu období, kdy je na Jižní Moravě obvykle velmi teplo a sucho. Výhodou je, že si můžete dosyta užít běh v lese a po opuštěných silničkách.

http://tmmtr.ultracau.cz/index.php/cz/

3. Běh na Hvězdu

V Polici nad Metují se uskuteční závod do vrchu na 8,9 kilometrů pro muže a 5 kilometrů pro ženy s převýšením 250 metrů. Závod je součástí Českého poháru v běhu do vrchu. Trať je převážně v terénu, pouze asi 3,5 kilometru se běží na dlažbě či asfaltu. Příjemným bonusem je, že mají všichni závodníci vstup zdarma do unikátního Muzea papírových modelů v Polici nad Metují.

http://www.iscarex.cz/propozice/2903

4. Hvězdonice – Ondřejov

Běžecký závod ve Středočeském kraji se poběží v sobotu z osady Merida až na Žalov. Jedná se o závod do vrchu dlouhý 5,75 kilometrů s převýšením 255 metrů. Většina trati je terénní.

https://www.svetbehu.cz/zavod/18780-hvezdonice-ondrejov/

5. Perštejn – Klínovec

Náročný závod v přírodním terénu je součástí Ligy běžců Karlovarského kraje. Horský závod je dlouhý 17,2 kilometrů a slibuje převýšení 904 metrů.

http://aceskv.cz/event/perstejn-klinovec-2/?instance_id=829
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události