Běhání

Tipy na víkend: 5 běžeckých závodů, ze kterých si vyberete!

Tipy na víkend: 5 běžeckých závodů, ze kterých si vyberete!
Zdroj: RunTour

Běhání je v dnešní době čím dál tím populárnější a běžeckých závodů je tak stále více. Proto jsme pro vás připravili výběr redakce pro tento víkend. Podívejte se, které závody si můžete tentokrát užít a změřit síly s ostatními běžci nebo třeba jen sami se sebou.

Vybrali jsme závody od 5 kilometrů po neuvěřitelných 161 kilometrů, takže si vyberou jak amatéři, tak profesionálové. Poběží se také na různých površích od terénního po asfalt.

1. Run Tour Olomouc

V rámci seriálu Run Tour se koná další zastávka v Olomouci. Opět jsou připraveny tratě na 5 a 10 kilometrů a také Rákosníčkův běh pro děti. Lidé na tratích také potkají známé tváře, ambasadoři závodu jsou totiž pro tentokrát moderátorka televize Nova Michaela Šmídová nebo česká atletka a rodačka z Olomouce Petra Kamínková.

https://www.run-tour.cz/cs/kalendar/olomouc

2. TransMoravský Masochistický Terénní Běh


Sobotní závod na 161 kilometrů (100 mil) z Lomnice až do Luče a zpět. Podle pořadatelů je slovo masochistický v názvu nadsázkou, pokud tedy nepovažujete samotný běh za masochismus. Velmi náročný závod vzhledem k délce, profilu i ročnímu období, kdy je na Jižní Moravě obvykle velmi teplo a sucho. Výhodou je, že si můžete dosyta užít běh v lese a po opuštěných silničkách.

http://tmmtr.ultracau.cz/index.php/cz/

3. Běh na Hvězdu

V Polici nad Metují se uskuteční závod do vrchu na 8,9 kilometrů pro muže a 5 kilometrů pro ženy s převýšením 250 metrů. Závod je součástí Českého poháru v běhu do vrchu. Trať je převážně v terénu, pouze asi 3,5 kilometru se běží na dlažbě či asfaltu. Příjemným bonusem je, že mají všichni závodníci vstup zdarma do unikátního Muzea papírových modelů v Polici nad Metují.

http://www.iscarex.cz/propozice/2903

4. Hvězdonice – Ondřejov

Běžecký závod ve Středočeském kraji se poběží v sobotu z osady Merida až na Žalov. Jedná se o závod do vrchu dlouhý 5,75 kilometrů s převýšením 255 metrů. Většina trati je terénní.

https://www.svetbehu.cz/zavod/18780-hvezdonice-ondrejov/

5. Perštejn – Klínovec

Náročný závod v přírodním terénu je součástí Ligy běžců Karlovarského kraje. Horský závod je dlouhý 17,2 kilometrů a slibuje převýšení 904 metrů.

http://aceskv.cz/event/perstejn-klinovec-2/?instance_id=829
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česká mužská štafeta musela na dvě trestná kola, vyhráli Norové

Štafetový závod ve švédském Östersundu se českým mužům příliš nepovedl. Čtveřice ve složení Krčmář, Štvrtecký, Václavík a Karlík dojela nakonec po dvou trestných kolech na 11. místě. Závod opanovali Norové, druzí byli Francouzi a třetí místo patřilo Rusku.