Fotbal

Sparta potrestá chuligány za invazi na hřiště! Tohle teď chystá

Sparta potrestá chuligány za invazi na hřiště! Tohle teď chystá
Zdroj: Profimedia

Fotbaloví chuligáni, vydávající se za fanoušky pražské Sparty, přerušili utkání 2. předkola Evropské ligy se Suboticou, když v 76. minutě vtrhli na hřiště a mysleli si, že jim patří svět. Za jejich jednání čeká Spartu bezpochyby trest od UEFA, ale letenský klub už teď prohlásil, že výtržníky potrestá.

Výtržníci opustili hrací plochu až po domluvě sparťanského kapitána Josefa Šurala vrátili na tribunu a zápas po pětiminutové pauze pokračoval.

Související obsah

"Poprosil jsem je, ať nám dají čas s výsledkem něco udělat. Že jestli chtějí vtrhnout na hřiště, tak ať to udělají po zápase. Ať to nezdržují, že potřebujeme hrát. Naštěstí to pochopili a odešli," vylíčil Šural.

Nepokoje fanoušků vyvolala penalta, po které hosté snížili na 1:2, což jim přineslo postup. Autor gólu Bojan Čečarič navíc běžel slavit přímo před tvrdé jádro fanoušků Sparty, kteří ho zasypali kelímky s pivem. Následně seběhli z horních pater tribuny ke hřišti a v jeho rohu prolomili bariéru.

Související obsah

Malý počet pořadatelů před nimi musel couvat a dával hráčům najevo, ať opustí hrací plochu. Sudí po chvíli dal pokyn, aby se hráči uchýlili ke střídačkám, ale Šuralovi se mezitím podařilo fanoušky přesvědčit k návratu do hlediště.


Letenský velkoklub nyní připravuje postup proti výtržníkům, kteří vstupem na hrací plochu a agresivním chováním přerušili utkání 2. předkola Evropské ligy proti Spartaku Subotica. Klub využije všech nástrojů, které má pro podobný případ k dispozici. Záznamy z kamerového systému byly také ihned po ukončení zápasu předány Policii ČR. Celé vyjádření zveřejnil na svých oficiálních stránkách.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události