Fotbal

Liga země mistrů světa klepe na dveře: Premiéra bude už v pátek!

Už v pátek to všechno vypukne. Ligue 1 má na programu první kolo a vy můžete být díky Nova Sport u toho. Přenosy z ligy mistrů světa odstartuje souboj Marseille s Toulouse.

Samozřejmě se těšíme i my, komentátoři. Já osobně věřím, že i přes nespornou kvalitu PSG, která jasně převyšuje ostatní celky, se nebude opakovat loňský ročník, kdy PSG všem ujelo o parník strašně brzy. Lyon, Marseille i Monako budou chtít v boji o titul říci své. Ano,výsledek Francouzského superpoháru spíše nasvědčuje o opaku. Obzvlášť, když Pařížané sfoukli Monako jak svíčku [PSG - Monako 4:0 (2x Di Maria, Nkunku, Weah)] i přesto, že Neymar hrál jen čtvrt hodiny a Mbappé sledoval zápas z postele.

Zdroj: profimedia.cz

Veřejným tajemstvím ale je, že týmy neberou ligové superpoháry zas až tolik vážně. A po úspěchu Francie na MS, která udělala z Ligue 1 ligu mistrů světa, se otevírají možnosti pro všechny fotbalisty pořádně na sebe upozornit. Ligue 1 bude letos sledována mnohem více, než v minulých letech, a to ani nemusel přijít Ronaldo.

Zdroj: Profimedia

Z českého pohledu se je také na co těšit. Kapitánem Bordeaux je Jaroslav Plašil. V Česku nedoceněný, ovšem ve Francii na něj nedají dopustit. Veterán mezi záložníky není v Ligue 1 sám.

Zdroj: Profimedia

Jedničkou v brance Rennes je Tomáš Koubek. Český reprezentační brankář v loňské sezóně pomohl vychytat svému celku páté místo v lize. Což znamená, že kromě francouzské ligy budeme Tomáše Koubka sledovat i v základní skupině Evropské ligy. S Tomášem jsme v kontaktu, takže se můžete během sezóny těšit na jeho ohlasy. Motivace Rennes a Tomáše Koubka? Nadále se zlepšovat a minimálně zopakovat výsledek z loňské sezóny.A na co konkrétně se tedy můžete těšit v prvním kole? Od 18:30 to odstartuje dokumentem "Ligue 1: Liga mistrů světa a velkých hvězd." Poté bude následovat pravidelné preview, které vám v pátek nabídneme před každým kolem.

Související obsahA pak už přijde víkendová dávka zápasů:

pátek 10.srpna 20:40 Olympique Marseille - Toulouse FC
sobota 11.srpna 16:55 FC Nantes - AS Monako
sobota 11.srpna 19:55 Lille OSC - Stade Rennais FC (Tomáš Koubek)
neděle 12.srpna 14:55 Olympique Lyon - Amiens SC
neděle 12.srpna 16:55 Girondins Bordeaux (Jaroslav Plašil) - RC Strasbourg Alsace
neděle 12.srpna 20:40 Paris Saint-Germain FC - SM Caen (studio před zápasem)

Michal Jinoch, Nova Sport
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události