Hokej

VIDEO: Zápas č. 1000, navíc gól! Proč ale Plekanec tolik neslavil?

Útočník Tomáš Plekanec v pondělním duelu proti Detroitu odehrál jako jedenáctý český hokejista 1000. zápas v NHL. Významný milník ozdobil první trefou v sezoně, kterou pomohl k výhře Montrealu 7:3, a oceněním pro největší hvězdu večera.

"Je to skvělý pocit. Když jsem tady začínal, nikdy jsem o ničem podobném nesnil. Byla to skvělá jízda a doufám, že bude pokračovat i nadále," říkal bývalý kapitán české hokejové reprezentace, který na hranici 1000 utkání dosáhl jako 13. hráč mezi aktivními hokejisty a celkově jako 324. v historii ligy.

Související obsah


Radost z něho měl i trenér Montrealu Claude Julien. "Má proč být šťastný. Dneska vypadal, jako kdyby se napil pramene mládí. Byl jsem jeho první kouč v Severní Americe a jsem šťastný, že ho trénuji i nyní, kdy překonal takovou metu," uvedl vítěz Stanley Cupu z roku 2011.


Držitel jedné stříbrné a dvou bronzových medailí z mistrovství světa Plekanec se stal po Henrim Richardovi, Larrym Robinsonovi a Alexeji Kovaljovovi čtvrtým hráčem v dějinách kanadského klubu, který ve svém 1000. duelu skóroval. Přesto ale i po zápase zůstal typicky skromný. „Já jsem hlavně rád, že jsme vyhráli, že máme dva body, že všichni mají dobrou náladu a jsou šťastní. Hrajeme dobře, to je důležité. Že jsme dal gól, to je jen taková třešnička na dortu,“ vyprávěl v kabině po utkání. 

Jenže na slavení a vnímání atmosféry v hale, která českého hrdinu oslavovala, prý příliš času nebylo. "Já  jsem to moc nevnímal, protože jsem po gólu zůstával na ledě. Snažil jsem se soustředit na hru, abych dobře odehrál i to další střídání," vysvětloval.

Zdroj: Profimedia

Canadiens prožívají dobrý vstup do sezony, přestože v posledním roce skončili ve Východní konferenci až na 14. místě. V pěti zápasech ukořistili tři výhry, jedna z porážek navíc přišla až v prodloužení.

"Nepřekvapuje mě to, jelikož podobnou sezonu jako tu poslední jsme zažili už předtím a i po ní jsme se oklepali. Stejně jako tehdy i letos se kluci vrátili po létě hladoví a nabuzení, protože si tím nechtějí znovu projít. Stalo se mi to dvakrát a vím, jak je těžké dokončit sezonu, když víte, že budete mezi posledními," prohlásil Plekanec, jehož si Montreal na draftu v roce 2001 zamluvil ve třetím kole z 71. pozice.

Zdroj: NHL media

Pětatřicetiletý Plekanec se zařadil do vybrané společnosti českých hráčů, kterým vévodí Jaromír Jágr se 1733 starty. Přes tisíc duelů odehráli také Roman Hamrlík (1395), Robert Holík (1314), Radek Dvořák (1260), Patrik Eliáš (1240), Václav Prospal (1108), Radim Vrbata (1057), Petr Svoboda (1028), Milan Hejduk (1020) a Petr Sýkora (1017).

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události