Florbal

Výhru zkazila urážka: Tvůj brácha je gay, slyšel švédský florbalista

Výhru zkazila urážka: Tvůj brácha je gay, slyšel švédský florbalista
Zdroj: perwiklund.se

Malé derby mezi Växjö a Jönköpingem ve švédské florbalové lize melo nechutnou dohru. Po senzačním vítězství hostů se nechal slyšet mladík Otto Weidman, že musel vyslechnout homofobní narážky na svou rodinu.

Weidman mohl slavit impozantní vítězství 13:8, ke kterému přispěl dvěma nahrávkami. Po zápase se ale příliš neradoval a se smutkem napsal na svůj twitter zážitek ze zápasu. 


„Jeden z hráč soupeře ke mně přišel a řekl, že slyšel, že můj brácha je gay a jak je to strašné,“ sdělil Weidman světu.


Sám Weidman pak svému sourozenci vyjádřil podporu a napsal politování, že někdo může v dnešní době na takové věc poukazovat. „Byla to strašná zkušenost a já stojím při brartovi, mé rodině a vím, že i můj tým a klub stojí za mnou. Někdo jiný by se měl stydět,“ dodal.


Mezitím už i kroky podnikl tým z Växjö, který poslal Weidmanovi omluvu. „Tenhle incident bereme docela vážně a distancujeme se od jakékoliv diskriminace. Sport by měl být arénou pro každého. Začalo u nás interní vyšetřování incidentu a vyvodíme z něj závěry,“ sdělil trenér Niklas Nordén.


Mezitím už došlo k setkání hráče Vaxjo s Weidmanem, který se byl osobně omluvit. Přesto Jönköping bude žádat ještě jednání disciplinární komise, která by prostořekého florbalistu potrestala.

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Everton otočil utkání s Arsenalem a ukončil sérii nezdarů

Posledním duelem patnáctého kola Premier League byl souboj mezi Evertonem a Arsenalem. Hosté vedli po brance Ødegaarda 1:0, ale Richarlison v 79. minutě srovnal, aby ve druhé minutě nastavení otočil stav duelu Gray. Everton tak po dlouhé době vyhrál a posunul se na dvanácté místo Premier League.

Krátká zpráva

České házenkářky těsně udolaly Slovenky a na MS postupují ze skupiny

V posledním utkání základních skupin na mistrovství světa v házené hrály Češky proti Slovenkám a vítěz duelu postupoval ze skupiny. Svěřenkyně trenéra Bašného prohrávaly v prvním poločase již o pět gólů, ale ještě do poločasu ztrátu dohnaly a nakonec vyhrály těsně 24:23.