Hokej

Jágr začíná spolupracovat s Čínou, může být tváří olympiády

Jágr začíná spolupracovat s Čínou, může být tváří olympiády
Zdroj: Profimedia

Jaromír Jágr má novou roli ve světovém hokeji. Stane se tváří olympijských her v Pekingu v roce 2022. V Číně by měl pomáhat v rozvoji hokeje. Deníku N to potvrdil šéf Smíšené česko-čínské komory vzájemné spolupráce Jaroslav Tvrdík, který byl spolu s Jágrem a Pavlem Nedvědem na jednání Miloše Zemana s čínskou vicepremiérkou.

Miloš Zeman se na facebooku pochlubil, že se v Lánech objevil i Jaromír Jágr s Pavlem Nedvědem a vyvolal diskuze, proč tomu tak je. A důvod je už na světě. Česká 68 by se totiž měla stát jednou z hlavních tváří Zimních olympijských her v roce 2022, které se uskuteční v Pekingu.

K situaci se pro ČTK vyjádřil i prezidentův kancléř Vratislav Mynář, který potvrdil, že se na listopadové návštěvě prezidenta v Číně Jágr velmi řešil. A hokejová legenda byla jedním z témat i v pondělní debatě s čínskou vicepremiérkou Sun Čchun-lan.

Český hokej navázal s tím čínským vztahy už vloni, kdy podepsal generální sekretář Českého svazu ledního hokeje Martin Urban memorandum, které zahrnuje vzájemnou spolupráci, včetně společných kempů, nebo výměny trenérů.

Jágr byl s Čínou spojován už dříve. Kromě toho, že se stal mediální tváří firmy Huawei se i hovořilo o tom, že by mohl hrát za tamní klub Kunlun Red Star, který hraje v Pekingu KHL.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události