APLIKACE TN.CZ
Fotbal

Přijede Neymar?! Fotbalová asociace jedná o zápase s Brazílií!

Přijede Neymar?! Fotbalová asociace jedná o zápase s Brazílií!
Zdroj: Profimedia

Tak to by byl tedy gól! Fotbalová asociace projednává možnost, že by do Česka k přátelskému utkání přiletěl výběr Brazílie. Naposledy se český národní tým s Jihoameričany utkal v roce 1956.

O všem rozhodnou peníze. FAČR přitom s Brazilci jednala už po prosincového losu kvalifikace. 22. března hraje v Anglii, druhý kvalifikační termín (26. března) má volný. Z dalších soupeřů, kteří mají volno se nabízejí Ázerbajdžánci a Estonci.

Jenže už tehdy to ztroskotalo na finančních podmíkách. Pětinásobní mistři světa požadovali v přepočtu zhruba 40 milionů korun, uhrazení nákladů a podíl z prodeje lístků, prozradil fotbalový předseda Martin Malík.

"Podle našich informací mají zájem o dva zápasy v Evropě. Už snad jednají s některým z ekonomicky silnějších soupeřů, my bychom mohli být tím druhým. Teď jde jen o to, zda se suma dostane na úroveň, na níž si to umíme představit,“ vysvětluje Malík.

Kdy se tedy rozhodne, jestli do Prahy přijede Neymar a další brazilské hvězdy? "Jasno bude do konce tohoto týdne,“ dodal Malík.

mm, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události