Fotbal

Brankář Koubek nedal v rozstřelu penaltu, PSG překvapivě končí

Brankář Koubek nedal v rozstřelu penaltu, PSG překvapivě končí
Zdroj: Profimedia

Tomáš Koubek mohl být hrdinou, místo toho je pořádným smolařem. Jeho neproměněná penalta zapříčinila totiž konec Rennes ve francouzském poháru. Dál jde Monako, Bordeaux a Guingamp, které překvapivě vyřadilo PSG.

Rennes zavítalo na půdu Monaka a v brance dostal šanci Tomáš Koubek. Ten ve 30. minutě z druhé strany hřiště pozoroval, jak Hatem Ben Arfa zamotal hlavy všem soupeřům a předložil míč Bourigeaudovi, který bez problémů otevřel skóre. V 54. minutě naopak Koubek neměl šanci proti usměrnění míče z kopačky Ronyho Lopese a vyrovnané skóre vydrželo až do konce zápasu.


Rozhodovat tak musely pokutové kopy, které se dostaly až do jedenácté série, kdy přišli na řadu brankáři. První šel Tomáš Koubek, který branku přestřelil. Vzápětí ho jeho rival překonal a rozhodl o tom, že do semifinále postoupilo Monako.


To v zápase mezi Bordeaux a Le Havre Jaroslav Plašil šanci nedostal. Pouze z lavičky tak viděl, jak se jeho spoluhráči až do 70. minuty trápí. 20 minut před koncem ale rozhodl o postupu Bordeaux Kalu.


Nejdramatičtější zápletka se odehrála v zápase, ve kterém to čekal málokdo. Utkání mezi PSG a Guingampem mělo jasného favorita. Pařížané měli namále už v 61. minutě. To ale penaltu neproměnil N'Gbakoto. A tak favorit trestal.


O pouhé dvě minuty později se prosadil hlavou Neymar a zdálo se, že o vítězi je rozhodnuto. Guingampo ale zápas nevzdalo. V 81. minutě dostali hosté výhodu už druhého pokutového kopu a N'Gbakoto se už nemýlil. A když už vše schylovalo k prodloužení, ukázal sudí potřetí na penaltový puntík a Guingampo v nastavení dokonalo senzaci.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události