Sjezdové lyžování

Super-G ovládla Shiffrinová, Ledecká dojela šestnáctá

Super-G ovládla Shiffrinová, Ledecká dojela šestnáctá
Zdroj: Profimedia

Třetí start v Cortině d´Ampezzo, třetí umístění na bodech. Ester Ledecká má za sebou super-G, ve kterém dojela na šestnácté pozici. Vítězství si připsala suverénka letošní sezony Mikaela Shiffrinová.

V Cortině jela Ledecká už dva sjezdy, ve kterých skončila sedmnáctá a osmá. V nedělním závodě startovala s číslem 31 a do cíle po technicky zvládnuté jízdě dorazila na 15. místě se ztrátou vteřiny a 26 setin.


Ledeckou nakonec předčila ještě Norka Lieová a tak si česká obojživelníci připsala druhý nejlepší výkon sezony a na umístění v TOP10 stále čeká.


Vítězství slaví suverénka letošní sezony Mikaela Shiffrinová, která se v Cortině představila poprvé. „Bylo to těžké rozhodnutí, ale protože jsem jedna z pár zbývajících lyžařek, které jezdí všech šest disciplín, musím se pokusit najít nějakou rovnováhu,“ vysvětlila důvod, proč nejela ani jeden sjezd.


A plán to byl očividně dobrý, protože vyhrála i třetí super-G sezony a celkově si připsala už jedenácté vítězství. Druhý nejrychlejší čas měla Tina Weiratherová, která si po 17. a 33. místě ve sjezdu pořádně zlepšila náladu. O další dvě setiny pomalejší byla Tamara Tipplerová.


Kateřina Pauláthová závod nedokončila.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události