El Clasico

Real proti Barceloně: Souboj rivalů v poháru skončil remízou!

Copa del Rey, tedy Španělský fotbalový pohár, měl na semifinálovém programu velký tahák. Proti sobě totiž nastoupili rivalové – Real Madrid a Barcelona. Toto El Clasico na stadionu Camp Nou skončilo remízou 1:1. Odveta se koná na konci měsíce.

Naposledy se tradiční soupeři utkali v rámci 10. kola LaLigy a to 28. října. Tehdy vyhrála domácí Barcelona jasně 5:1. V poháru už to ale tak jednoznačná záležitost nebyla. Real sice vstoupil do utkání skvěle, když dal v 6. minutě gól Lucas Vázquez, na další branku se pak ale dlouho čekalo.

Až v 57. minutě vyrovnal Malcom na 1:1 a tímto výsledkem semifinálový souboj Španělského poháru i skončil. Odveta na stadionu Santiago Bernabéu se koná 27. února. Druhou semifinálovou dvojicí je Betis a Valencia. Tyto týmy však hrají první zápas série až ve čtvrtek.

Právě hvězdná Barcelona útočí na pátý pohárový triumf v řadě. Vloni byla ve finále se Sevillou. S Realem se v Copa del Rey utkala naposledy v dubnu 2014 a to právě ve finále, ve kterém však slavil tým z Madridu.