UFC

Český MMA rozhodčí o zápase Pudilové: Řekl, kdo měl zvítězit

Skvělá atmosféra, aktivní Pudilová a zakrvácená Carmouche. Jasné vítězství Češky, mysleli si lidé ve vyprodané O2 areně. Jenže sudí vyhlásili jako vítězku Američanku a diváci se začali bouřit. Český rozhodčí MMA Pavel Touš dal za pravdu svým kolegům. Lucie Pudilová opravdu vyhrát neměla.

Vyprodaná hala hnala českou bojovnici za vítězstvím a zápasem mezi Lucií Pudilovou a Liz Carmouche se neskutečně bavila. Atmosféra byla zkrátka fantastická. A to je také hlavní důvod, proč byli fanoušci nespokojeni. Ve stejné situaci byl i Pavel Touš, český rozhodčí MMA.

Na všechna kola zápasu se můžete podívat zde.


"Byl jsem ve třetí řadě, přímo u klece. Atmosféra na zápas Lucky byla opravdu strhující. Musím říct, že jsem se na zápas musel podívat znova. Nejprve jsem si myslel, že Lucka vyhrála, ale bylo to tím, že jsem se nechal strhnout atmosférou. Doma jsem svůj názor přehodnotil,“ přiznal Touš.

Související obsah

"První kolo vyhrála určitě Carmouche, druhé Lucka a třetí kolo bylo těžké rozhodnutí. Diváci si ale musí uvědomit, že domácí zápasnice byla Carmouche. UFC je přeci jenom americká organizace,“ osvětlil rozhodování rozhodčích Touš.


"Dva rozhodčí dávali 29:28, což znamená první kolo Carmouche, druhé Pudilová. Třetí rozhodčí dal všechna kola Carmouche,“ vysvětlil Touš hodnocení sudích. "Bylo to o jednom nepovedeném zachycení nohy a o nepovedené jedné vteřině zápasu,“ dodal.

Ve třetím kole byla Pudilová opravdu kousek od vítězství. Ve třetí minutě ale přišla osudová chyba. "Klíčový byl axe kick v polovině třetího kola, kdy Carmouche položila Lucku na zem a držela jí tam a Lucka nedokázala v posledních 15 vteřinách zápas otočit,“ tuší Touš, proč se rozhodčí přiklonili na stranu Američanky.

Související obsah

"Opticky to pro diváka vypadalo, že Carmouche byla v defenzivě a Pudilová jí nahání a má navrch. Pravda ale je, že Carmouche moc dobře věděla, že nemá takový rozsah rukou a byla to pouze skvěle zvolená taktika. Potom už jen využila Lucky chyby a zařídila si tím takedown. A tam otočila zápas ve svůj prospěch,“ tuší jeden z nejpopulárnějších rozhodčích MMA v Česku.
 

"Podle mě výhra Carmouche nebylo špatné rozhodnutí. Dala by se dát remíza, ale já bych rozhodně nedal výhodu Lucce Pudilové. Bohužel,“ přiklonil se Touš na stranu svých kolegů.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události