UFC

Trenér Pudilové mluví o životním zápase. Co Lucii řekl před bojem?

Trenér Pudilové mluví o životním zápase. Co Lucii řekl před bojem?
Zdroj: Profimedia

Lucie Pudilová v nejsledovanějším utkání pražského galavečera UFC prohrála s ostřílenou Liz Carmouche. Arénou se po verdiktu nesl pískot. Se svou svěřenkyní prožíval emotivní chvíle i trenér Ladislav Erdélyi. Jak mu bylo po zápase a jak Lucie duel prožívala? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Rodačka z Příbrami sice zápas prohrála na body, ale podle svého trenéra Ladislava Erdelyiho předvedla neskutečný výkon, který zaslouží obdiv.

Když rozhodčí zvedl ruku pětatřicetileté Carmouche a vyhlásil ji jako vítězku, halou se začal šířit pískot a bučení. Škoda, ale takový je zkrátka sport. 

Zdroj: Profimedia

Vraťme se do doby před zápasem. Jak Lucka prožívala zápas v domácím prostředí? Nedolehla na ni nervozita?

Určitá nervozita pochopitelně byla, to je jasné. Ale ona to tak má před každým zápasem, to je normální. Snažila se však plně soustředit na taktiku.
 
 

A když pak procházela uličkou do klece?

Jo, při tom nástupu, když se odpočítávalo, tak jsem jí říkal ať se podívá na ty lidi všude, že to je paráda. Já jsem to taky vnímal, jak je to perfektní a ta amtosféra, ta byla prostě neskutečná! To Lucku ovlivnilo, ale v pozitivním slova smyslu.

Zdroj: Profimedia

Ani tam to na Lucku nedolehlo?

Já jí znám a viděl jsem, že má ten svůj mírnej úsměv. To jsem věděl, že je to dobré a že je správně namotivovaná.


 

Obě aktérky předvedly bojovný výkon. Nakonec rozhodčí vyhlásil vítězkou Liz Carmouche

Zdroj: Profimedia

Zápas to byl dramatický ve všech směrech a dokonce teklo i dost krve. Odnesla si Lucka ze zápasu nějaké zranění?

Ne, vůbec. Jen podlitiny, ale to časem odejde. Ani druhý den si na nic nestěžovala, přestože tam bylo pár silných úderů a pádů.Co jste si pomyslel, když rozhodčí zvedl ruku Američance a vyhlásil, že vyhrála? Fanoušci pak začali pískat a bučet...


Oni jsou tam od toho, aby rozhodovali. Já jsem žádnou křivdu rozhodně necítil. Kritéria posuzování jsou na nich a já to respektuji. Bez ohledu na výsledek, je pro mě Lucka stejně vítězka. Pro mě už vyhrála jen tím, že se dostala tam, kde je.
 

Probírali jste už spolu zápas?

Lucka si teď potřebuje pročistit hlavu, takže já jí ani nenutil se o tom bavit. Nechávám jí prostor, aby byla s rodinou a pořádně si odpočinula. Chce to čas, protože my jsme do toho dali opravdu hodně. Čas je nejlepší lék.
 

Co jste říkal na soupeřku? Pojem "válečná veteránka" vzbuzuje asi respekt, co?

Ta Carmouche je prostě dobrá. Má černej pásek z Jiu-jitsu a trénoval ji Eddie Bravo (vyhlášený MMA trenér). To mluví úplně za vše.
 

Co říkáte na to, že slavá UFC vůbec byla v Praze? Sport, který dodnes spousta lidí považuje za kontroverzní.

Vnímám to pochopitelně pozitivně. My jsme tady před 22 lety zakládali Kickboxing klub Příbrami a asi před deseti lety začali s MMA. Dřív o tom lidi říkali, že to jsou rvačky nějakejch bezmozků a tak. Teď je ale vidět, jak se to obrovsky posunulo a je to pro ten sport jedině dobře.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události