Fotbal

Velký přešlap: Německý klub při zápase uctíval neonacistu!

Velký přešlap: Německý klub při zápase uctíval neonacistu!
Zdroj: Profimedia

Tak tohle přepískli. Německý fotbalový klub Chemnitzer FC při víkendovém zápase šlápl hodně vedle. Opakovaně vzdal úctu zesnulému neonacistovi Thomasi Hallerovi.

Haller patřil mezi nejznámější chuligány tohoto klubu a jeho bezpečnostní firma pro klub v minulosti i pracovala. Klub si jeho přízně vážil a tak před a při zápase s Altglienicke mu opakovaně vzdal hold.


Jenže to má jeden velký háček. Haller byl známý tím, že nemá daleko k neonacismu. Kromě minuty ticha a transparentech na tribunách se do akce zapojili i samotní hráči. Útočník Daniel Frahn po vstřelení gólu dokonce pod dresem ukázal tričko úzce spjaté s nacistickou scénou.


Za tento přešlap padly už první hlavy. Kromě Maximilana Gloese, který byl zodpovědný za komunikaci klubu rezignoval i šéf Chemnitzeru Thomas Uhlig. A další tresty může klub brzy očekávat.


Viceprezident Německého fotbalového svazu Rainer Koch se okamžitě k situaci vyjádřil a od chování Chemnitzeru se distancuje. Navíc vyzval regionální svaz, aby celý incident řádně vyšetřil. A ten slíbil, že klub i útočník Daniel Frahn může očekávat tvrdý postih.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události