Fotbal

Simulant Mbappé! O Oskara si řekl dvakrát během jednoho týdne

Simulant Mbappé! O Oskara si řekl dvakrát během jednoho týdne
Zdroj: Profimedia

Zlatý hoch, naděje fotbalu nebo talent od boha. Kylian Mbappé je díky svým schopnostem vynášen do nebes, v minulém týdnu ale také ukázal, že to je pořádný simulant.

Kylian Mbappé bezesporu patří mezi nejlepší hráče současnosti. Ve dvaceti letech patří mezi špičku a celý svět je zvědavý, co tento mladík dokáže. S Francií vloni vyhrál mistrovství světa a PSG táhne za titulem v Ligue 1.


Jenže sláva mu už stoupla trochu do hlavy. Začíná si dovolovat víc a víc a napodobuje svého spoluhráče Neymara. Bohužel ne skvělými triky a góly, ale pokusy o vymodlení si faulu.


Už v ligovém zápase s Marseille si chtěl ve středovém kartu vymodlit kartu pro svého protihráče. Strootman k Mbappému doběhl a mladý Francouz teatrálně spadl k zemi. Žádná karta ale udělena nebyla. Mbappé na sebe upozornil ještě v samotném závěru, kdy nenechal Di Maríu zkompletovat hattrick a přebral mu penaltu. Tu navíc neproměnil.


A výsměch mu očividně nestačil. Podobný kousek totiž předvedl i v reprezentačním dresu. V nastavení druhé půle vedla Francie nad Moldavskem 4:1 a Mbappé pronikl do vápna. Obhodil si brankáře a s bolestivou grimasu přešel do kotoulu. Opakované záběry ale odhalily, že se ho brankář ani nedotknul a rozhodčí mu dal správně žlutou kartu za simulaci.


Ta se ale mladému útočníkovi nelíbila a rozhodčího gesty ještě nechápavě posílal pryč. Ve dvaceti letech se toho má vítěz ankety Golden Boy z roku 2017 ještě hodně co učit. Především soudnost.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události