APLIKACE TN.CZ
NBA

Politika nad sport: V Turecku kvůli Kanterovi nevysílají NBA

Politika nad sport: V Turecku kvůli Kanterovi nevysílají NBA
Zdroj: Profimedia

Fanoušci NBA v Turecku mají smůlu. Celý rok čekali na lité boje o titul, vláda ale vysílání nejprestižnější basketbalové ligy světa zakázala. A to kvůli jedinému hráči. Enesi Kanterovi.

Ten je veřejným kritikem prezidenta Recepa Tayyipa Erdogana a vláda ho považuje za teroristu. Už v roce 2017 vzala turecká vláda Kanterovi pas a požádala o vydání mezinárodního zatykače.


Kanter dlouhodobě veřejně kritizuje současného prezidenta Erdogana a za urážky hlavy státu mu hrozí až čtyřleté vězení.

Související obsah


Kanter s Portlandem bojuje v semifinále NBA s Golden State a v Turecku na lité souboje čekali diváci na televizních obrazovkách marně. Přitom jsou zápasy play off v televizi stálicí už od 90. let. Televize S Sport navíc dopředu avizovala, že v případě triumfu Portlandu v semifinále se nebude vysílat ani finálová série.

hp, TN.cz

Sledujte Nova Sport na Oneplay.cz

Související témata

Důležité Události