Finále Evropské ligy v Baku má problém, který se jednoduše už nijak nevyřeší. Do dějiště neodcestoval útočník Henrik Mchitarjan, neboť jako Arménec do Ázerbajdžánu nesmí. Fanoušky v jeho dresech navíc v parku zastavovala policie!
Je to fotbal a ne politika, tímhle heslem se chtějí řídit jak organizace UEFA, tak i FIFA, jenže se jim to nedaří. Umístění finále Evropské ligy do Ázerbajdžánu nadělalo víc škody než užitu a napětí je cítit i v ulicích.
Spousta fanoušků Arsenalu totiž oblékla dres s číslem 7 a jmenovkou Mkhtaryan, aby podpořila arménského fotbalistu, který raději zůstal doma, i když mu UEFA slíbila, že se postará o to, aby vše proběhlo bez problémů.
Problémy ale jsou. Když se skupinka asijských fotbalových fanoušků procházela poklidně parkem právě v Mkhratyanových dresech, zastavili jí policisté.
Důvod? Upozornění, že tyhle dresy v téhle zemi nejsou vhodné.