Biatlon

Ruský biatlon pláče! Na Krymu zemřel sedmnáctiletý reprezentant

Ruský biatlon pláče! Na Krymu zemřel sedmnáctiletý reprezentant
Artěmij Chasankajev Zdroj: Instagram Russianbiathlon

Ruský biatlon zasáhla tragická zpráva. Na soustředění juniorské reprezentace na Krymu zemřel o víkendu sedmnáctiletý Artěmij Chasankajev. Podle prvotních zpráv šlo o srdeční zástavu.

Úvodní závody juniorského biatlonového šampionátu sice začnou až v prosinci, nicméně už teď se začíná s přípravou na novou sezonu. Ruská mládežnická reprezentace zvolila pro své soustředění krymské město Alušty.

V sobotu dopoledne se mladí reprezentanti vydali na běžecký trénink do přilehlých hor. Jakmile se ale vrátili, zjistili, že jim chybí jeden člen týmu.

Zobrazit pspvek na Instagramu

. . 15 .

Pspvek sdlen (@russianbiathlon),

Konkrétně šlo o Chasankajeva, který podle informací ruských médií sešel z cesty a ze skupiny se odpojil. Ihned se po něm začalo pátrat. Do akce byli povolání psovodi, hasiči i dobrovolníci. Biatlonista byl sice po několika hodinách nalezen, ale pomoc už mu nikdo nedokázal.

Podle prvních zpráv pravděpodobně zemřel na zástavu srdce. Na těle nebyly stopy po žádném zranění či souboji se zvěří. „Stále ale probíhá vyšetřování,“ informoval ruský server sports.ru.

Největších Chasankajevovým úspěchem bylo 14. místo ve vytrvalostním závodě na letošním mistrovství světa juniorů v Osrblie.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Biatlon

Důležité Události

Krátká zpráva

Třinec je v čele extraligy, Sparta padla v nájezdech

Hokejisté Třince dokázali v rámci 8. kola Tipsport extraligy porazit Vítkovice 4:1 a dostali se do čela tabulky. Druhé jsou jen o skóre Pardubice, které zvládly ve středečním zápase porazit Spartu v samostatných nájezdech 2:1.