Fotbal

Plzeň čeká řecký vicemistr. Viktorie začne zápasy Ligy mistrů doma

Fotbalisté Plzně nastoupí ve 2. předkole Ligy mistrů proti řeckému Olympiakosu Pireus. Viktoriáni nejprve 23. či 24. července budou hrát doma, o týden později na hřišti soupeře. Rozhodl o tom úterní los v Nyonu.

Západočeši se kvalifikovali do nemistrovské části, kde si společně s PSV rozdělili Basilej a Olympiakos. Nizozemský soupeř nakonec připadl vicemistru Nizozemska.

Olympiakos je řecký tým sídlící ve městě Pireus, které se nachází jižně od Athén v Sarónském zálivu. Pireus je čtvrtým největším městem v Řecku s více než 175 tisíci obyvateli.

Řeckému klubu se buď přezdívá Thrylos (legenda), nebo Erythrolefki (červenobílí). Tým vznikl před 94 lety a své zápasy hraje na Karaiskakis Stadium pro 32 115 diváků.

V uplynulém ročníku řecké Superligy skončil na druhém místě se 75 body (z 30 zápasů) za neporaženým PAOKem. Ani vynikající skóre 71:17 (s nejlepším útokem v lize) Olympiakosu nestačilo na víc, a to PAOK odstartoval sezonu se dvěma odečtenými body.

Olympiakos je historicky nejúspěšnějším řeckým celkem, dohromady totiž získal 44 titulů. Ten poslední v roce 2017, tehdy ho tým z města Pireus vyhrál posedmé v řadě. Jde o jediný celek na světě, který ve své klubové historii celkem dokázal být šampiónem své země minimálně pětkrát za sebou. Šestkrát vyhrál titul bez prohry, nikdy nesestoupil a k tomu 27krát vyhrál pohár.

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události