Tenis

Realita je jasná! Berdycha limituje zdraví, promluvil i o dalších plánech

Před zápasem ve Wimbledonu nastoupil naposledy na začátku března v Indian Wells. Český tenista Tomáš Berdych se pak kvůli problémům se zády odhlásil i z French Open. Proto jeho utkání v 1. kole travnatého grandslamu bylo velkým otazníkem.

Navíc mu nepřál los. Hned na úvod vyfasoval Američana Taylora Fritze, který v sobotu vyhrál generálku v Eastbourne. A svou formu potvrdil i proti třiatřicetiletému Čechovi. Za hodinu a půl ho porazil 6:4, 6:4 a 6:3.

„Do zápasu jsem šel s velkou neznámou. I ohledně toho, že odezva mého těla nebyla v posledních měsících ideální. Dělal jsem všechno proto, abych se do Wimbledonu aspoň dostal. Zápas mi ale ukázal, že realita je jasně daná. Když člověk není schopen podávat stoprocentní výkony, tak to je pak na kurtu vidět,“ zhodnotil svůj výkon Berdych.

Související obsah

„Vždycky jsem byl zvyklý diktovat tempo a hrát agresivně, tak najednou jsem ten, který nemá kam šáhnout. Nemůžu tak zařadit vyšší rychlost, takže i v tomhle je to realita. Je to velký rozdíl oproti začátku roku, kdy jsem věděl, že za sebou mám měsíc, měsíc a půl tvrdého tréninku a pak to bylo jasně vidět i v těch zápasech,“ dodal.

Související obsah

Ve vzduchu tak visí otázka, zda nezabalí sezonu či dokonce kariéru. „Dneska ještě nečekejte žádné velké rozhodnutí. Je krátce po zápase a nemyslím si, že to je potřeba to teď takhle řešit a rozebírat. Já už jsem nějaký čas o tom přemýšlet měl. Člověk si musí všechny věci vzít, dát si je na stůl a pohrabat se tím. Pak udělat nějaký rozumný závěr. Takhle jsem postupoval vždycky,“ prozradil Berdych.
 

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události