Triatlon

Triatlonistky se držely a vyloučily je! Mužům to kdysi v pohodě prošlo

Triatlonistky se držely a vyloučily je! Mužům to kdysi v pohodě prošlo
Zdroj: Profimedia

Britské triatlonistky Jessica Learmonthová a Georgia Taylorová asi ještě teď nechápou, co se jim v kvalifikačním závodě v Tokiu přihodilo. Když totiž probíhaly cílem, chytily se za ruce a protože tím nevědomky porušily pravidla, byly diskvalifikovány!

Kvalifikační závod v Tokiu měl být pro obě Britky dobrým testem formy před nadcházející olympiádou. Nakonec se však z výhry radovala až třetí závodnice Flora Duffyová z Bermud, přestože cílem proběhla až za nimi. Jak je to možné? Podle mezinárodní triatlonové unie porušily pravidla.

Taylorová a Learmonthová proběhly cílovou páskou ruku v ruce a tím pádem podle triatlonové unie ITU nevyvinuly v boji o prvenství dostatečné úsilí, byly diskvalifikovány!

Související obsah

Nebylo to přitom poprvé, co se něco podobného v triatlonu stalo. V roce 2016 během Světového poháru v Mexiku, si vypomohli bratři Alistair a Johny Brownleeovi.

Zdroj: Profimedia

Tehdy ale Brity nediskvalifikovali, protože Alistair strčil svého vyčerpaného bratra v cíli před sebe na druhé místo a sám skončil třetí.

mm, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události