Hokej

Růžička má novou práci! Pomůže kamarádovi v nouzi

Růžička má novou práci! Pomůže kamarádovi v nouzi
Vladimír Růžička | Zdroj: profimedia.cz

V květnu skončil na lavičce Chomutova. Od té doby byl hokejový kouč Vladimír Růžička bez angažmá. Novou sezonu, která začne za necelé tři týdny, ale přece jen začne u hokeje. Nebude ale hlavním koučem a ani nebude působit v extralize. Šestapadesátiletý Růžička totiž bude konzultantem prvoligové Kadaně.

Minulá sezona skončila pro Piráty Chomutov tím nejhorším možným způsobem. Klub sestoupil z extraligy. Navíc se potvrdily finanční problémy a klub změnil majitele. Jaroslava Veverku nahradil Milan Soukup.

Také z klubu odešlo několik hráčů včetně opor Justina Peterse či Vladimíra Růžičky mladšího. Skončil také jeho otec, který měl přitom v Chomutově nadstandartní podmínky. Se Severočechy podepsal v roce 2015 desetiletý kontrakt.

Související obsah

Ten se ale obě strany rozhodly rozvázat a zkušený trenér byl rázem bez angažmá. Oficiální důvod byly ambice klubu. Nové vedení prý nechce hned z první ligy postoupit a to se Růžičkovi nelíbilo.

V létě tak neprožil žádnou přípravu a měl čas sám na sebe. Dlouho ale bez práce nezůstal. Jeho dlouholetý kamarád Petr Klíma mu totiž zavolal, jestli by Růžička nechtěl dělat konzultanta v Kadani. A kapitán olympijských vítězů z Nagana 1998 nabídku přijal.

Související obsah

„Je to vyloženě výpomoc, než se naskytne něco jiného. Nechci žádnou smlouvu, dělám to vyloženě kvůli němu. Že jsme kamarádi,“ prozradil Růžička pro deník Sport.

vat, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události