Tenis

Berdych si předpověděl osud, z trenek ho vystřelil osmnáctiletý kluk

Berdych si předpověděl osud, z trenek ho vystřelil osmnáctiletý kluk
Zdroj: Profimedia

Další návrat a další propadák. Tomáš Berdych skončil na US Open už v prvním kole, v New Yorku ho vyřadil až 394. hráč světového žebříčku. Český tenista si navíc osud z rakety osmnáctiletého tenisty předpověděl už po Wimbledonu.

Šest let strávil Tomáš Berdych v elitní desítce žebříčku ATP, pak ale přišly zdravotní patálie a strmý pád z výšin. Od roku 2017 se nejlepší český tenista posledního desetiletí snaží o návrat, ani jeden mu ale zatím nevyšel.


Nepodařilo se to ani na Wimbledonu, kde za hodinu a půl vypadl s jedenadvacetiletým Fritzem 3:0 na sety. Už tam se mluvilo o konci kariéry, třiatřicetiletý Berdych ale pomýšlel na US Open. „Kdyby mě na US Open dali na centr, bylo by to zajímavé. Ale abych letěl do New Yorku, kde by mě v koutě areálu u vlakového nádraží vystřelil z trenek nějaký osmnáctiletý kluk? Ta představa mě úplně nebere,“ prozradil své obavy hned v All England Clubu.


Měsíc se s měsícem sešel a stalo se. Na US Open nastoupil v prvním kole na kurtu číslo 13 proti 394. hráči světového žebříčku Jensonovi Brooksbymu. A uhádnete, kolik je mladému Američanovi let? Ano, 18.


Tomáš Berdych si tak sám už na začátku července předpověděl budoucnost a teď to vypadá na definitivní konec. Hned po zápase ho sice neoznámil, ale naznačil, že v roce 2020 ho pravděpodobně na kurtu už neuvidíme.

hp, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události